Archív článků

Nejnovější  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  Nejstarší

Podvodný e-mail, pravidla bezpečnosti

S novým rokem se některým z vás objevil v e-mailových schránkách staronový podvodný pokus o získání vašich přihlašovacích údajů. Připomínáme níže jednoduchá pravidla, kterými snadno podobný podvod odhalíte.

Upgrade webového serveru

Z bezpečnostních důvodů jsme v uplynulých dnech kompletně vyupgradovali webový server. Vzhledem k tomu, že řada webových prezentací používá starší verze PHP, zůstala možnost využívat verzi PHP 5, ale doporučujeme přejít na PHP 8 či 7.

Omlouváme se za drobné výpadky způsobené především zastaralým schématem MySQL hesel.

V případě, že vám webové stránky po upgradu hlásí chyby nebo v případě, že chcete přeplnout váš webový prostor na novější verzi PHP obraťte se na podporu na adrese spravci@evangnet.cz.

Dočasná nedoručitelnost e-mailů na adresy centrum.cz, volny.cz, atlas.cz

Od pondělka 26.6. odmítá poskytovatel centrum.cz, volny.cz, atlas.cz zprávy odesílané z Evangnetu, které neopodstatněně označuje jako nedůvěryhodné. Odesílatel tak obdrží hlášení o pozastavení doručení (Delayed Mail) s informací, že se bude snažit zprávy doručit po následujících 5 dní. Nemá tedy smysl je posílat znovu. Intenzivně jednáme s administrátory uvedených serverů, aby restriktivní nastavení upravili. Za komplikace se omlouváme.

Správci Evangnetu

Podvodný e-mail v e-mailových schránkách evangnet.cz

V mnohých e-mailových schránkách se opět objevil podvodný e-mail. Odesílatelem je j.kovacik@centrum.cz, adresát není uveden (nobody), podepsán Evangnet CZ Roundcube.

Připomínáme směrovky pro jednoduché rozpoznání falešných zpráv:

[celý článek »]

Přístup k e-mailům, filtrace spamů

Vážení a milí uživatelé e-mailu na Evangnetu,

přijměte několik důležitých aktuálních informací týkajících se e-mailových schránek na Evangnetu. Vývoj jde kupředu, to přináší výhody i úskalí. Také na Evangnetu se snažíme držet krok a musíme na vývoj reagovat. Některé změny jsou příjemné, jiné méně.

Čtěte více v článku níže.

[celý článek »]

Aktualizované církevní zřízení a řády

V sekci ČCE najdete aktualizované Církevní zřízení a řády. Všechny řády jsou ve znění platném po letošním 4. zasedání 35. synodu ČCE. Řády jsou opatřeny aktivními odkazy, aby práce s nimi byla co nejsnazší. Ke kterým změnám v řádech došlo, najdete v usneseních z letošního zasedání synodu.

Podvodný email ve schránkách

Na mnohé emailové adresy v doméně evangnet.cz jste zřejmě v těchto dnech obdrželi podvodný email žádající "aktualizaci" Vašeho emailového účtu. Je psán zřetelně špatnou češtinou (počítačový překlad). Jedná se o podvodný způsob, jak získat Vaše přístupové údaje. Email ignorujte, smažte. Sám o sobě je zcela neškodný. Čtěte prosíme níže obecná pravidla: [celý článek »]

Problém s přihlašováním vyřešeny

Problém s přihlašováním byl napraven. Děkujeme za pochopení.

Údržba serveru Evangnet

V úterý 20. dubna od 20 hodin plánujeme aktualizaci serveru Evangnetu, konkrétně upgrade databáze. Vynasnažíme se, aby proběhl co nejrychleji a jen s pozitivními důsledky. V průběhu migrace může dojít k dočasné nedostupnosti stránek hostovaných na našem serveru, prosíme o pochopení. Nedávné výpadky serveru byly způsobeny právě přetížeností v souvislosti s dosavadní verzí databáze. Za ně se omlouváme.

Nejnovější  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  Nejstarší