Podvodný email ve schránkách

Správci Evangnetu <>
(25.5.2022, rubrika: Novinky na Evangnetu)


Na mnohé emailové adresy v doméně evangnet.cz jste zřejmě v těchto dnech obdrželi podvodný email žádající "aktualizaci" Vašeho emailového účtu. Je psán zřetelně špatnou češtinou (počítačový překlad). Jedná se o podvodný způsob, jak získat Vaše přístupové údaje. Email ignorujte, smažte. Sám o sobě je zcela neškodný. Čtěte prosíme níže obecná pravidla:

  1. pokud píšeme uživatelům našeho serveru, odesílatel zásadně bude v doméně evangnet.cz, obvykle spravci@evangnet.cz 
  2. obvykle píšeme na konkrétní adresy. Nikdy se v příjemci neobjeví "undisclosed-recipients" či něco podobně neurčitého. Nebude-li v příjemci Vaše adresa, bude tam adresa spravci@evangnet.cz nebo adresa e-mailové konference v doméně @evangnet.net 
  3. jakýkoli email, který po Vás požaduje zaslání přístupových údajů (tj. kombinaci uživatelského jména a hesla) je podvodný. Nikdy na takový email nereagujte. (Netřeba se ani zatěžovat ověřováním případné věrohodnosti) 
  4. Evangnet po Vás nikdy nebude emailem žádat heslo. 
  5. Obnova hesla k emailovému účtu na Evangnetu vždy probíhá přes link v doméně evangnet.cz, konkrétně https://evangnet.cz/heslo/zapomenute Tento link si můžete vygenerovat sami kliknutím na "Zapomenuté heslo" na titulní stránce Evangnetu. 
  6. Obyvkle se snažíme komunikovat spisovnou češtinou.

Pokud jste někdo na email odpověděl a vyplnil požadované údaje, obratem nás kontaktujte na adrese spravci@evangnet.cz