Podvodný e-mail v e-mailových schránkách evangnet.cz

Správci Evangnetu <>
(10.3.2023, rubrika: Novinky na Evangnetu)


V mnohých e-mailových schránkách se opět objevil podvodný e-mail. Odesílatelem je j.kovacik@centrum.cz, adresát není uveden (nobody), podepsán Evangnet CZ Roundcube.

Připomínáme směrovky pro jednoduché rozpoznání falešných zpráv:


  1. pokud píšeme hromadně uživatelům našeho serveru, odesílatel zásadně bude v doméně evangnet.cz, obvykle spravci@evangnet.cz 
  2. obvykle píšeme na konkrétní adresy, případně prostřednictvím konference. Nikdy se v příjemci neobjeví "undisclosed-recipients" či něco podobně neurčitého. Nebude-li v příjemci Vaše adresa, bude tam adresa spravci@evangnet.cz nebo adresa e-mailové konference v doméně @evangnet.net
  3. jakýkoli email, který po Vás požaduje zaslání přístupových údajů (tj. kombinaci uživatelského jména a hesla) je podvodný. Nikdy na takový email nereagujte. (Netřeba se ani zatěžovat ověřováním případné věrohodnosti)
  4. Evangnet po Vás nikdy nebude emailem žádat heslo.
  5. Obnova hesla k emailovému účtu na Evangnetu vždy probíhá přes link v doméně evangnet.cz, konkrétně https://evangnet.cz/heslo/zapomenute. Tento link si můžete vygenerovat sami kliknutím na "Zapomenuté heslo" na titulní stránce Evangnetu. 
  6. Obyvkle se snažíme komunikovat spisovnou češtinou.