Setkání upozorní na zkušenosti dobrovolníků s pomocí migrantům

Správci Evangnetu <>
(5.4.2016, rubrika: Aktuality)


V pondělí 11. dubna proběhne na Evangelické teologické fakultě UK v Praze seminář s názvem "Návraty z hranic". Zúčastní se ho dobrovolníci, kteří na vzdálených místech pomáhali migrujícím lidem, zástupci organizací, které jejich výjezdy podporují, a odborníci a zájemci o téma z různých oborů.

Setkáním chtějí pořadatelé reagovat na jeden z aktuálních dopadů migrace v Evropě. Cílem semináře je učit se ze zkušeností českých dobrovolníků ze vzdálených míst, společně přemýšlet o možnostech podpory vzájemné pomoci dobrovolníkům po jejich návratu do společnosti, která pomoci uprchlíkům nepřeje, a hledat možnosti další mezioborové spolupráce.

Seminář pořádá Psychosociální intervenční tým ČR - společenství, které chce vnímavostí, uznáním, přijetím, důvěrou, vírou a propojováním povzbuzovat vzájemnost a naději v neštěstích - společně se studijním oborem "Diakonika - křesťanská pastorační a krizová práce" Evangelické teologické fakulty UK v Praze. Proběhne od 9,15 do 15 hodin v budově fakulty v Černé ulici č. 9.

Kontakt pro média: Karel Šimr, koordinátor Psychosociálního intervenčního týmu ČR 739 244 774, koordinator@pitcr.cz