V Ostravě si připomenou oběti tramvajové nehody

Správci Evangnetu <>
Autorem textu je Karel Šimr.
(19.5.2008, rubrika: Aktuality)


(Ostrava) Šest týdnů po tragickém neštěstí na tramvajové lince u Vřesiny se v nedalekém kostele sv. Antonína Paduánského uskuteční ekumenická bohoslužba pro všechny zasažené. Pořádá ji Krizové centrum Ostrava spolu s místnímí duchovními.

Uctít památku zemřelých a povzbudit pozůstalé, vyjádřit solidaritu se zraněnými a podpořit jejich rodiny, kolegy a sousedy, ale také přispět ke smíření nás všech – to jsou cíle ekumenické bohoslužby, která proběhne v pátek 23. května od 18 hodin v kostele sv. Antonína Paduánského ve Vřesině u Ostravy.

Na bohoslužbu naváže od 19 do 20 hodin ve společenském sále u místní mateřské školy setkání s rozpravou na téma „Prožili jsme dopravní nehodu: jak dál?“

Organizátoři tak chtějí nabídnout prostor pro zastavení se, možnost navzájem se podpořit a prohloubit vnímavost jedni k druhým, protože neštěstí se dějí denně. V neposlední řadě chtějí touto formou poděkovat záchranářům, sociálním a krizovým pracovníkům a všem, kdo nesli a budou nést důsledky události. Na bohoslužbu i následnou rozpravu zvou širokou veřejnost.

Krizové centrum Ostrava, které akci spolupořádá, poskytuje non stop bezplatnou pomoc lidem v krizových životních situacích. Bezprostředně po nehodě převzalo funkci informačního, kontaktního a poradenského centra pro zasažené občany.

Neštěstí, na něž ekumenická bohoslužba reaguje, se stalo v pátek 11. dubna 2008. Na jednokolejném úseku nedaleko Vřesiny se čelně srazily dvě tramvaje. Při nehodě tři lidé zahynuli a desítky byly zraněny. Dopady události zasáhly další stovky lidí z okolí přímých účastníků.


Kontakty:
Lukáš Humpl, tiskový mluvčí akce, tel.: 722 548 840; e-mail: lukas.humpl@uszsmsk.cz
Petra Ďásková, Krizové centrum Ostrava, tel.: 605 528 270
P. Josef Gazda, kostel sv. Antonína ve Vřesině, tel.: 731 625 641
Martin Jániš, Psychosociální intervenční tým, tel.: 732 651 981

Příloha [1]: Tisková zpráva <tiskova_zprava_bohosluzba.doc> (34.5 KB)