Nápověda: Elektronická pošta na Evangnetu:

Evangnet nabízí sborům, jednotlivcům i organizacím spjatým s ČCE schránku elektronické pošty. Je dobré zvážit jakým způsobem budete do schránky přistupovat a podle toho postupovat při nastavení.

Přesměrování

Evangnet nabízí flexibilní nastavení přesměrování pošty. Např. e-mail ve tvaru je pak možné přesměrovat na libovolný počet jiných emailových adres (např. v případě sboru na soukromý email kazatele a kurátora), vždy s volbou ponechávat či neponechávat kopii ve schránce na Evangnetu. Přesměrování lze nastavit po přihlášení na adrese http://email.evangnet.cz (menu Nastavení - Filtry).

Upozornění na problémy s přesměrováním na jiné domény

Aktuálně (od r.2022) se stále častěji setkáváme s problémy přesměrovaných e-mailů do e-mailů v jiných doménách (zvláště @gmail.com a domény ve správě Microsoft, někdy též tiscali.cz, seznam.cz a jiné) Z toho důvodu
V takovém případě DOPORUČUJEME přijímat poštu přímo ze schránky na Evangnetu pomocí protokolu IMAP do vámi používaného poštovního programu (Thunderbird, Outlook,…) nebo přistupovat online přes webové rozhraní https://email.evangnet.cz.
Platí, že přeposílání na jiné adresy @evangnet.cz funguje spolehlivě. (tj. například přeposílání sborové adresy na adresu faráře/kurátorky ). Stějně tak funguje spolehlivě posílání avíza (ve Filtrech: "Odeslání oznámení") o obdržení e-mailu do schránky na Evangnetu.
Gmail a Seznam umožňují stahovat poštu přímo ze schránky na Evangnetu, ovšem pouze pomocí protokolu POP3 (stahuje poštu z Doručené pošty) Více v nápovědě níže - nastavení e-malového klienta.

Podrobnější nápověda: