FAQ: Email na Evangnetu

Otázky a odpovědi > Email na Evangnetu

Po kliknutí na Email v levém sloupci a snaze o přihlášení se nemohu dostat do své schránky.

  1. ujistěte se, že jako uživatelské jméno používáte celou emailovou adresu včetně domény (např. ).
  2. ujistěte se, že správně zadáváte heslo, zda nemáte zapnutý CapsLock či NumLock. Při zadávání hesla záleží na velikosti znaků.

Nevím (zapomněl jsem) heslo ke svému účtu.

Pokud jste zapomněli nebo nevíte přístupové heslo a využíváte přesměrování na adresu, ke které máte přístup, klikněte zde a vyplňte email, ke kterému heslo potřebujete. Obdržíte link na nastavení nového hesla k Vašemu účtu na Evangnetu. Pokud poštu nemáte přesměrovánu a k emailům nemáte přístup, kontaktujte .

Je možno dopisy přicházející na jednu adresu automaticky přeposílat na jinou adresu?

Ano. Systém přesměrování elektronických dopisů přicházejících na Evangnet je velmi flexibilní. Je možné, aby oficiální pošta sboru docházející na adresu , byla přesměrována na adresu stávajícího faráře i na adresu kurátora, případně i dalšího člena staršovstva, i když tito mají svoje elektronické adresy jakékoliv (mimo evangnet). Pošta přitom může a nemusí zůstávat ve schránce.
Nastavení přesměrování si může sám upravit kterýkoli řádně zaregistrovaný uživatel, který se zaloguje svým uživatelským jménem a heslem.

Mohu změnit přesměrování emailové adresy?

Ano. Po přihlášení do schránky zvolte Filtry (v levém rozbalovacím menu Pošta nebo v horní liště), zde Přeposlat. Nastavte dle Vašich požadavků (při přesměrování na více emailových adres uvádějte každou na samostatný řádek), zvolte Uložit.
Upozornění: záleží na pořadí filtrů. Pokud využíváte více filtrů a chcete, aby byla pošta před přeposláním filtrována, pravidlo "Přeposlat" musí být na posledním místě.

Mohu přistupovat k poště pomocí internetového prohlížeč?

Ano. Klikněte na Email v levém sloupci a v okně se přihlašte Vašimi registračními údaji.

Mohu si nastavit filtrování pošty dle libovolných parametrů?

Ano. Po přihlášení do schránky zvolte Filtry (v levém rozbalovacím menu Pošta nebo v horní liště). Zde si vytvořte libovolná pravidla pro třídění pošty. Pravidla můžete také dočasně deaktivovat.
Upozornění: záleží na pořadí filtrů. Pokud v některém filtru zaškrtnete políčko "Zastavit kontrolu" zpráva tímto pravidlem "nepropadne" a další filtry v pořadí na ni nebudou mít vliv.

Jak je možné zajistit, aby založení nové adresy na Evangnetu nevedlo ke ztrátě dopisů od těch, kteří používají moji starou adresu?

Možnost automatického přesměrování pošty, zajištěná Evangnetem, umožňuje ponechat si stávající adresu a všechny dopisy, které vám přijdou na vaši adresu na Evangnetu, budou automaticky přeposlány na adresu dle Vaší volby. Můžete také svou stávající adresu automaticky přesměrovat na Vaši adresu na Evangnetu.