Píseň SV 49 - Bůh se sklonil k nám

Zpěvník: Svítá (1999)
Začátek písně: Dítě v chlévě leží

O písni

1. Dítě v chlévě leží, Bůh se sklonil k nám, ó v slámě místo v peří, Bůh se sklonil k nám. Dítě v chlévě leží, Bůh se sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám.

2. Do lží, běd a zmatků, Bůh se sklonil k nám, ó, do chýší i statků, Bůh se sklonil k nám. Do lží, běd a zmatků, Bůh se sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám.

3. Září hvězda jitřní, Bůh se sklonil k nám, ó, blednou vládci pyšní, Bůh se sklonil k nám. Září hvězda jitřní, Bůh se sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám.

4. K bohatým i chudým, Bůh se sklonil k nám, ó, k moudrým i k těm druhým, Bůh se sklonil k nám. K bohatým i chudým, Bůh se sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám.

5. Průvod táhne nocí, Bůh se sklonil k nám, jdou obutí, jdou bosí, Bůh se sklonil k nám. Průvod táhne nocí, Bůh se sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám.

6. K zoufalým i jistým, Bůh se sklonil k nám, ó, k špinavým i čistým, Bůh se sklonil k nám. K zoufalým i jistým, Bůh se sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám.

7. Křehký, zranitelný, Bůh se sklonil k nám, ó, živý, silný, věrný, Bůh se sklonil k nám. Křehký, zranitelný, Bůh se sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám, sklonil k nám.