Oznámení: "asistenty" k uprchlickým rodinám a partnery k německé mládeži

Oznámení > Hledám dobrovolníky

hledáme české účastníky - nejlépe mládež do 26 let jako "asistenty - průvodce" k uprchlickým rodinám na dovolené /workcampu v Herlíkovících a k zapojení do programu s německými dobrovolníky (10 holek, 4 kluci: 18-20 let)+ dva Arméni 17,18 let) Termín od 1. do 9. července

Obracím se na vás s prosbou o aktivnější zapojení do našeho mezinárodního pobytu první červencový týden, který proběhne v návaznosti na již tradiční výroční pouť k herlíkovickému kostelíku první červencovou neděli (3.7.) - (bohoslužby od 10h , koncert Petra Linharta od 15h, výstava, společný oběd). Již je domluvena účast 14 mladých Němců ve věku 18-20 let (10 holek a 4 kluci), kteří jsou celý rok jako dobrovolníci na různých místech v ČR. Bohužel máme aktuálně málo, zejména mladších českých účastníků, kteří by do společného pobytu s touto skupinou zapojili. Cena pro mládež bude max. 500 Kč / pro dospělé 1500 Kč na týden a myslím, že setkání s cizinci, kteří žijí a dobrovolničí u nás, může být zajímavé..
Tematicky se chceme věnovat i problematice migrace a jako hosty jsme pozvali i některé žadatelé o azyl. Zatím účast přislíbili dvě rodiny z Arménie a Sýrie. Arménská rodina žije v Liberci již deset let a mají dospívající kluky (17,18 let) Ze Syřanů přijede matka s dvěma dcerami, otec již našel práci -jejich příbeh nedávno popsal Adam Šura v v Českém bratru (3/2016). Na projektu spolupracujeme s paní Fendychovou z Diakonie. Více o programu na našem webu: http://pratele-herlikovic.evangnet.cz/cesko-nemecky-pobyt-spolu-v-pohybu/ nebo na facebooku.
Inzerent: Uživatel Evangnetu Jan Kirschner <>
Stav: vyřízeno
Termín: 9. 7. 2016