Diskuze k článku: Milan Paumer, hrdina protikomunistického odboje bratří Mašínů, zemřel

"Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné – aby slušní lidé nedělali nic. (Edmund Burke, britský politik)"
Dnes v poledne byl v obřadní síni v Poděbradech pochován Milan Paumer, který se zúčastnil protikomunistického odboje po boku bratří Mašínů. K jeho úmrtí napsal článek Jan Kupka, farář v Krabčicích, který se s Milanem Paumerem setkával.

Téma: občanská válka?

Od: Uživatel Evangnetu František Smetana <>
Kdy: 06. 08. 2010 07:56
Předmět: občanská válka?

Navigace: link | přehled | fórum
Vím, že se můžeme svobodně rozhodnout, zda chceme mít za vzor Chelčického či makabejské, zda je nám milejší být "ovcí vedenou na porážku" či kladně reagovat na bojovný ryk "bratří, hrr na ně". Trošku se mi taky motá to Ježíšovo: "zasuň ten meč zpátky" a zároveň také to biblické "zakročte proti svévolníkovi".
Vím, že toho svázaného zajatce nepodřezal Milan Paumer, leč určitě ne zbabělý Josef či Ctirad Mašín. Dle svědectví Milana Paumera je (bratry Mašíny) po druhé světové válce takto učil zacházet se zajatci na jakémsi skatutském táboře bývalý sovětský partyzán.
Připouštím, že jsem ovlivněný komunistickou propagandou. Ale jsem tuze rád, že u nás nebyla občanská válka, ve kterou patrně bratří Mašínové doufali. Jen malinko vím o hrůzné občanské válce ve Španělsku a to mi stačí.
Ale co určitě nevím. Jak bych se v dané situaci choval já. A co by bylo správné v očích Hospodinových.
František Smetana
Od: Uživatel Evangnetu David Geisler <>
Kdy: 06. 08. 2010 16:29
Předmět: Re: občanská válka?

Holt… padesátý léta … ještě, že takhle tu revoluci nikdo nechtěl dělat na konci osmdesátých let… těžko by se nám vzpomínalo na to, že by studenti šli proti esenbákům ne s kytkama, ale s chloroformem a noži…
Od: Anonym: daggie195.113.170.--- )
Kdy: 08. 08. 2010 10:52
Předmět: Zajímavý pohled

Od: Uživatel Evangnetu David Geisler <>
Kdy: 08. 08. 2010 17:32
Předmět: Zajímavý pohled na věc - očima Vladimíra Kapala

Zajímavý pohled na věc - očima Vladimíra Kapala
Od: Anonym: Pepa93.99.51.--- )
Kdy: 09. 08. 2010 11:40
Předmět: Re: Zajímavý pohled na věc - očima Vladimíra Kapala

A to vážení byl pan Paumer jenom pěšák, co hlídal a tak, že se na tom musí přiživovat někdo politicky a že jsou lidé, kteří tleskají všemu, co je prezentováno jako akce proti komunistům, velebí Pinocheta apod. to je smutné a je mi jich líto, neboť nevidí, že se chovají stejně jako komunisté, mě zbývá jen dodat, že zabíjet lidi, kteří se nemohou bránit, to je poprava a žádný boj s nepřítelem
Od: Uživatel Evangnetu Michal Vejvoda <>
Kdy: 10. 08. 2010 17:34
Předmět: Re: Zajímavý pohled na věc - očima Vladimíra Kapala

Naprosto souhlasím.