Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: Prvotní hřích trochu jinak

Od: Anonym: pepa <> ( 213.29.120.--- )
Kdy: 26. 05. 2008 10:42
Předmět: Re: Prvotní hřích trochu jinak

Tak tak, pokud se někdo rozhodne, že na křesťanství bude házet špínu, pak si v bibli i v minulosti (a bohužel většinou i současnosti) prakticky všech církví najde dost důvodů, avšak platí to, co jsem napsal už Anonymovi (a Anonymus krásně reagoval na něco , co jsem neřekl, když vytrhl jednu větu z kontextu a na tu reagoval, protože vždycky je jednodušší vyvrátit něco, co druhý neříká, avšak vydal tím svědectví sám o sobě) a totiž, že bible není matematika a nakonec si z ní každý vytáhne to, co tam hledat chce, lásku stejně jako nenávist, podle mě dal Ježíš návod, jak hledat tu lásku, fakticky navázal jen na část Starého zákona, a že křesťané stále znovu a znovu opakují staré chyby, je ostatně dáno tím, že to jsou zase jenom obyčejní lidi
To však neznamená, že přestalo být na každém z nás, co bude hledat, je to jeho život i když odmítne církve nebo Boha jako takového, také jsem zažil a zažívám mnoho falše, i když nikoli v ČCE (nejsem člen), to však v mých očích tu myšlenku nesnižuje níž, stejně jako jedna katastrofální diktatura neznamená, že na myšlence sociální spravedlnosti je něco zlého
jinak o Lutherovi to samozřejmě vím, nemyslím, že by tomu nějaká široká paleta křesťanů věřila, ale třeba ve Švédsku to před pár lety dost řešili, i když tamní luterány nikdo nepodezíral, že by byli antisemiti

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód