Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: jediný zájem

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 04. 09. 2019 00:44
Předmět: Re: jediný zájem

Hypatia dopadla jako mnoho dalších v té době, ne, že bych to schvaloval, ale doba byla prostě taková. Co za filosofii a politiku ta Hypatia učila a hlásala se prý nedochovalo ani trochu, takže je i otázka, jestli byla reálnější, než česká Libuše? A jakou filosofii to vlastně hlásala? Což mě nepřimělo nijak změnit povzdech, že "takhle to dopadá, když ženy dělají filosofii" - a dodám: "nebo politiku", je to obvykle levicové, láska nad rozumem, ale poněkud zaslepená v konečných dopadech, soucit s tím co vidím ale bez rozmýšlení nad tím, co vidět ještě není. A u političek neschopnost nést tíhu zodpovědnosti a volit menší zlo v konečných důsledcích, nedostatek cti a periodická náladovost…

Adam a Eva, Kain a Abel, nejsou historie, jsou to Archetypy a Podobenství.
A byl Duch (dech) pastýř oveček (vycházejících), a Vlastnictví bylo sloužící půdě (lidskosti?). A bylo z konce dnů a přineslo Vlastnictví z plodů půdy dar pro Hospodina. A Duch přinesl také on z prvorozených svých oveček a z jejich vybraných částí (tuků), a _pohlédl_Hospodin_na_Ducha_a_na_jeho_dar_, ale na Vlastnictví a na jeho dar nepohlédl a rozlobil se (pro?) Vlastnictví velmi a padly jeho tváře. A řekl Hospodin Vlastnictví: Proč ses rozlobil a proč padly tvoje tváře? Zdalipak ne (tedy ano), když zlepšíš pozvednutí (způsobíš dobro pozvednout) a když nezlepšíš (nezpůsobíš dobro) otevřít hříchy ležícího a k tobě jeho touha a ty budeš vládnout v něm? A mluvil Vlastnictví k Duchu, svému bratru, a bylo v jejich bytí na poli a povstalo Vlastnictví k Duchu, svému bratru, a zabilo jej. A řekl Hospodin k Vlastnictví: kde Duch, tvůj bratr? A řekl: nevěděl jsem ten strážce mého bratra já… … A odešel Vlastnictví od před Hospodinem a usadil se v zemi Vytrácení, původně až dosud.
Určitě to poznáte… A není to historie, je to Archetyp a děje se to neustále…
Všechna následující jména toho rodokmenu dávají dohromady větu, oba rodokmeny Ježíše dávají smysl jako věta, jedna od historie k Ježíšovi, jedna od Ježíše do budoucnosti, proto jsou oba různým směrem, a jsou tam dva, abyste nemohli tvrdit, že to je skutečný rodokmen. (znám ty výmluvy, jak je jeden k matce a jeden k otcovi, není to pravda…)
Ohledně dnů stvoření, prostě "období". Den "iom" je od slova "horký" a je to jakákoliv teplá perioda, nejen den, třeba rok, nebo cokoliv. A ovšem jsou doložené lidské pozůstatky v 2 miliony let starých vrstvách, a jsou doložené kosti ještěrů z 60 milionů let zpátky. Bůh není o nic menší proto, že to tady vypěstoval postupně a trpělivě, než že by to nějakým nemožným podvodem uplácal z hlíny. ("Z prachu země" myšleno z chemických prvků, nepřímo to ukazuje, že mohou být i bytosti jen z Energií? Nevím…) V Genetickém kódu DNA máte asi 10 miliard písmen a to se neudělá tak, že fouknete do chmýří a seskládá to tlustou knihu, to někdo postupně napsal a doplňoval, a je na tom vidět, do jaké míry to je stejné s opicí nebo s prasetem a s myší. Je Hmota, Energie a Informace. A taková Informace nevznikne jen tak z ničeho. Když vezmete text na papíru a všechnu čerň seškrábete do jedné skvrny uprostřed, má to stejnou hmotu, stejnou energii, ale už tam chybí Informace, která tam původně byla, a zpátky ji nelze obnovit ani zdaleka tak jednoduše, jako ji šlo zničit… Někde jsem četl, že komorové oko savců nemohlo vzniknout postupně vývojem, že to tam (do DNA) někdo nahrál najednou už funkční. A je celkem prokazatelné, že původní DNA se nemohlo vyvinout tady na Zemi za těch pár milionů let poté, co sem asteroidy přinesly vodu, protože kdyby to šlo, mohlo se tu kdykoliv potom vyvinout takhle rychle další a další, ale to se nestalo (s vyjímkou eukaryotické a prokaryotické buňky), a kdyby se to vyvíjelo postupně tady, zbyly by z toho potomci různých meziverzí, jako tu jsou potomci bakterií přesliček ještěrů atd, ale žádní potomci mezi-verzí DNA tu nejsou. Navíc ten mechanismus DNA na výrobu bílkovin už potřebuje hotové membrány. Od Pasteura víme, že život vzniká ze života, že nevzniká z neživého bláta. Tak to vědci posunuli o oktávu dál, že prý život vznikl z neživého bláta jednou kdysi dávno, ale je to stejný blud, jako měli vědci ve středověku, že prý žížaly a mouchy vznikají z bláta samovolně… Někdo sem ten život zasadil, a někdo ho tu celou dobu postupně pěstoval, Bůh prostřednictvím Andělů, nebo nějaké Ufo?
Daniel je zmatený a slepený z více nesourodých částí (část aramejsky, část hebrejsky), a nějak to prý bylo namapováno na tehdejší říše. Zjevení není doslovné, a naopak na porozumění leckterým částem je třeba si je přeložit zpátky do hebrejštiny, v jaké to Jan uvažoval, třeba názvy těch círvkí na začátku (DL517), třeba ty drahokamy Nového Jeruzaléma (DL519). Značná část těch pohrom se už stala, je to myšleno obrazně a jako podobenství. Třeba Hvězda Pelyněk byl Černobyl. Třeba koně ze Zj9 jsou dnešní migranti, a jsou tam popsané tanky na Eufratu. Myslel jsem a myslím dosud, že ty kobylky z první části Zj9 jsou mobilní telefony.
Noe možná ještě bude, nevím jistě. Sodom a Amera také ještě nebyly, je to varování. Izraelci moře nepřešli a nikdy v Egyptě nebyli, je to podobenství, ty knihy Mojžíšovy až do Králů byly napsány v Babylonu Jeremiášovci jako podobenství a jinotaj o svržení nadvlády zlého Babylonu, ale je to ve skutečnosti návod pro nás dnes: V Egyptě (v Tísních) jsme teď my (a leckteré ty Egyptské rány se podle mě již dějí) a vydáme se brzy na cestu do Království Božího, i když při tom asi zůstaneme, kde jsme nyní… Israel je stav (doslova "bude vládnout Bůh"), který může být jednou všude, není to území někde v pustině v Levantu…
Katolické relikvie? V kostech ta svatost rozhodně není, když Duch už odešel. Ale má smysl si připomínat svaté a jiné hrdiny jako vzory hodné následování… Ve středověku to mohlo mít význam, že to snižovalo pýchu vládců, když i kus kosti z nějakého chudého světce byl důležitější a cennější, než mocný monarcha… Zlato v chrámech je jen obrazem duchovního světla a je třeba ho tak chápat. A není tam nijak nutné, ale asi ani nijak nepřekáží, když ho chápeme jen jako výzdobu k oslavení Boha a Duchovního světa, ale to světlo tam může být naznačené i lecjak jinak…
Křest nemluvňat? Já děkuji Bohu i rodičům, že mě nechali pokřtít jako dítě, takže jsem nemusel v dospělosti projít církevní indoktrinací, ale mám přesto přístup ke svátostem, třeba přijímání. Máte tam pro dospělé velmi vysoký práh, přes který leckdo neprojde, nebo se musí přetvařovat a lhát, jak souhlasí se všemi nesprávnými dogmaty?
U nás jsou mše v neděli, sobota je posvátná jen pro židy? V sobotu neváhám pomoci bratrovi nebo sousedům, a zejména fyzickou prací… Ostatně i v neděli, kdyby to bylo potřeba. Nelze pracovat bez přestání, je třeba mít dny odpočinku a změnu… (takže pokud pracuji v sedě mozkem, tak odpočívám ve stoje nebo třeba fyzickou prací)
Chrám z cihel nebo chrám srdce? Je potřeba místo, kde se lidé scházejí, a místo a třeba i čas, které jsou jim něčím posvátné. Vy se leckdo neumíte modlit a zpívat běžnou prací, nebo jen tak v kuchyni. A ovšem duchovní rituály člověka očišťují a oduševňují jej a nelze je odložit jako nepotřebný středověk, staly by se z vás (z vašich dětí) postupně bio-roboti…
Ale jak ten starý zákon je většinou jen podobenství, tak ale Ježíš Kristus skutečně byl, alespoň Betlémská hvězda se dá vědecky dokázat (DL485-7) a je také důkazem, že to nemají ti autoři ze své hlavy, že jim to nějací andělé (nebo Ufo) museli prozradit. A především odkaz a virtuální bytost Ježíše Krista a Civilizace, která na tom vyrostla, je vskutku gigantický. A podle mě především je odkaz Ježíše Krista v tom, že došlo k zásadní změně Paradigmatu Hrdiny - již to nebyl válečník, který pobije co nejvíc nepřátel (jako bylo za fašistické antiky řeků a římanů), ale od té doby se stal hrdinou ten, kdo se obětuje za druhé. A mnoho dalších následovalo tento příklad, a především asi řádové sestry se svou péčí o nemocné a potřebné, ale nejen … Svět by dnes vypadal o hodně jinak, kdyby k této změně nedošlo…
Omlouvám se, že je to dlouhý text, měl jste hodně otázek najednou…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód