Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Prach jsi a v prach se navrátíš.

Od: Anonym: Komenius <> ( ---.eurotel.cz )
Kdy: 12. 09. 2017 06:37
Předmět: Re: Prach jsi a v prach se navrátíš.

Tomáš Lachtan napsal(a):
   Tomáš Molnár napsal(a):  > Tak jo, milý pane. Žel, a dosti mne to mrzí, o Vás platí to, co jsem  napsal.  > Chápu, že vás slovo "nevím" přivádí při vaší  > "vševědoucnosti" do stavu nepříčetnosti.  >   > Tak se mějte dobře. TM    Milý Tomáši Molnáre, nevím z čeho usuzujete, že mě zde něco přivádí do stavu  nepříčetnosti. Snažím se věcně diskutovat k nejrůznějším problémům. Naopak  já mám u některých účastníků diskuze dojem, že když jim docházejí argumenty,  uchylují se k projevům, které příliš nesvědčí o křesťanské toleranci a  trpělivosti. Ale takovými rozpravami jen ztrácíme čas, měli bychom se spíše  věnovat plodné konstruktivní debatě. Doufám, že i do budoucna se připojíte  do diskuzního kroužku se svými zajímavými názory a postřehy.
Tomáš Lachtan napsal(a):
   Tomáš Molnár napsal(a):  > Tak jo, milý pane. Žel, a dosti mne to mrzí, o Vás platí to, co jsem  napsal.  > Chápu, že vás slovo "nevím" přivádí při vaší  > "vševědoucnosti" do stavu nepříčetnosti.  >   > Tak se mějte dobře. TM    Milý Tomáši Molnáre, nevím z čeho usuzujete, že mě zde něco přivádí do stavu  nepříčetnosti. Snažím se věcně diskutovat k nejrůznějším problémům. Naopak  já mám u některých účastníků diskuze dojem, že když jim docházejí argumenty,  uchylují se k projevům, které příliš nesvědčí o křesťanské toleranci a  trpělivosti. Ale takovými rozpravami jen ztrácíme čas, měli bychom se spíše  věnovat plodné konstruktivní debatě. Doufám, že i do budoucna se připojíte  do diskuzního kroužku se svými zajímavými názory a postřehy.
Tomáš Lachtan napsal(a):
   Tomáš Molnár napsal(a):  > Tak jo, milý pane. Žel, a dosti mne to mrzí, o Vás platí to, co jsem  napsal.  > Chápu, že vás slovo "nevím" přivádí při vaší  > "vševědoucnosti" do stavu nepříčetnosti.  >   > Tak se mějte dobře. TM    Milý Tomáši Molnáre, nevím z čeho usuzujete, že mě zde něco přivádí do stavu  nepříčetnosti. Snažím se věcně diskutovat k nejrůznějším problémům. Naopak  já mám u některých účastníků diskuze dojem, že když jim docházejí argumenty,  uchylují se k projevům, které příliš nesvědčí o křesťanské toleranci a  trpělivosti. Ale takovými rozpravami jen ztrácíme čas, měli bychom se spíše  věnovat plodné konstruktivní debatě. Doufám, že i do budoucna se připojíte  do diskuzního kroužku se svými zajímavými názory a postřehy.
Panove panove, trochu odbocim, ale dle meho spravnym smerem, minimalne alespon poucnym smerem pro kazdeho cloveka co umi cist a chapat, ale zivotnich zkusenosti nema tolik. Myslim ze pro pochopeni nekterych veci je nutne umet cist mezi radky, a to umi vetsinou jen ti z nas co sou zkusenejsi, a ti obcas napisou i o svych zkusenostech a to je nejdulezitejsi, to je dobre cist! Treba takova kniha Cerna Labut od filozofa N.Taleba, nebo Struktura vedeckych revoluci od fyzika T.Kuhna by vam mohla otevrit oci. Svet kolem se naprosto zmeni- i cteni a chapani Genesis a dalsiho kolem sebe. Vysvetlujete zde Nanebevzeti a co se stalo s telem kazdy po svem a zajimavym argumentem je ze tomu byli ociti svedkove coz je v Knize zaznamenano. Mym argumentem na to je: videli jste nekdy na vlastni oci neco nelogickeho v rozporu se zdravym rozumem? Nikdy jste nevideli Copperfielda pri praci? Ja taky ne, jen diky TV a uz to je jen obraz a vim ze lide se daji zmast kouzly, obrazy! Lidsky zrak vidi diky mozku, lidsky zrak podleha optickym iluzim! Proc to nevysvetlit tak ze to bylo proste kouzlo, iluze, opticky klam, byt k nemu doslo napr. nahodou, souhrou svetelnych podminek, anebo proste umyslne? Lidem mocnym jde o moc a pohodli na ukor druhych stejne jako u zbytku chudsi populace. Vira ci nabozenstvi je dobre z meho pohledu v tom ze blokuje argumenty absolutni moci a upravuje status quo. Mate nekdo k tomu neco? Rad si prectu.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód