Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Podpoří ČCE Den pro rodinu?

Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 06. 07. 2017 21:04
Předmět: Re: Podpoří ČCE Den pro rodinu?

Zdravím příteli, také já nechápu myšlenkové pochody váženého pana faráře. Jestliže mi pan farář napíše, cituji:
05. 07. 2017 13:48 "Krom toho - být držitelem pravdy mi přijde strašně nudné, strnulé, bezcílné.Krom toho - být držitelem pravdy mi přijde strašně nudné, strnulé, bezcílné."
dospěl jsem k názoru, že mě za držitele pravdy pokládá. Proč by o tom vůbec psal?
A jestliže v reakci na můj komentář z 05. 07. 2017 14:17 napsal notoricky známou pravdu:
05. 07. 2017 16:13 "Nejlepší na tom všem ale je, že mne nakonec stejně nebudete soudit Vy, držitelé pravdy, nýbrž milosrdný Bůh. Stejně jako všechny ostatní."
dospěl jsem k názoru, že mne, "držitele pravdy" na kterého mě tímto pasoval, považuje za svého soudce. Jistě, pan farář napsal, že ho nebudu soudit (což je jistě notoricky známo) - ale kladu si otázku, proč tuto notoricky známou pravdu vůbec zmiňuje - jaký k tomu měl vůbec důvod. Proto jsem dospěl k názoru, že mne jako "držitele pravdy" za svého soudce pokládá - a proti tomu jsem se biblickým citátem ohradil. A mám za to, že páně farářovy věty připouštějí pouze jediný výklad. ab&ac

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód