Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: homosexualita v ČCE

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( ---.211.broadband5.iol.cz )
Kdy: 16. 11. 2014 17:39
Předmět: Re: homosexualita v ČCE

tradiční evangelík napsal(a):
 Ježíšova láska k cizoložné ženě se projevila v tom, že jí odpustil. Když  její žalobci odešli, tak jí řekl: Jdi a už nehřeš. Dle některý teologů Boží  láska zřejmě spočívá v tom, že se hřích prohlásí za správný, nebo se uzná,  že o hřích jde, ale všichni jsme hříšní a musíme odpouštět. Ani náznakem, že  by dotyčný měl s hříchem přestat. Kdo to řekne či jen naznačí, tak po tom  docela ostře vyjednou, nemáš dost lásky atd. Apoštol Pavel v první kapitole  listu Římanům homosexualitu velmi odsuzuje, ti co to páchají, tak zažívají  dle něj Boží soud sami na sobě, že páchají hanebnosti. Ap. Pavel v 1. listu  ke Korintským naopak říká, že kdo se dopustil smilstva, takový člověk má být  vyloučen z církve. Pro něj nejsou problémem smilníci ve světě, ale ti, co se  nazývají bratr či sestra a páchají smilstvo, které nehodlají opustit.    Láska k těm lidem nespočívá v tom, že se ponechají žít v největší ohavnosti  a hříchu, ale v tom, že se jim pomůže, aby z toho byli vysvobozeni. Nejsem  proti službě homosexuálům, odmítám ale pseudoslužbu, která místo vysvobození  těm lidem jen nabízí teologické zdůvodnění pro jejich zvrácenost, potvrdí  jim, ať v tom klidně zůstanou a agresivně napadá lidi, kteří s tím  nesouhlasí. Takoví teologové jsou v podstatě homoaktivisty, kteří tu  ideologii pouze dají do náboženského nátěru.    Myslel jsem, že tu už nebudu nic psát, že jsem svůj názor vyjádřil, nicméně  vyprovokoval jste mě k reakci. Zřejmě jsem se dřív nevyjádřil dosti  srozumitelně, nebo nebylo cílem mi porozumět.
Naprosto s Vaším stanoviskem souhlasím. Nevím kam to spějeme, když necháváme praktikující homosexuály aby v našich sborech aktivně sloužili a ještě se snažíme lživě potvrdit soulad takového jednání s Písmem! Takový člověk má být nejdřív očištěn a osvobozen a v případě že zatím osvobození nepřichází, zanechat zvrácených vztahů a zůstat v jakémsi "celibátu". I my v našem seniorátu jsme se potřísnili tím, že jsme se takovému člověku správně nevěnovali, naopak byl uveden do služby ve sboru, jako by se nic nedělo. Kéž by nám to Pán odpustil.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód