Téma: Za co pochválíme ČCE

Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 12. 03. 2018 20:44
Předmět: Za co pochválíme ČCE

Navigace: link | přehled | fórum
Všímam si, že poslední dobou se zde ČCE převážně kritizuje. Pojďme spolu zkusit najít na ČCE také něco pozitivního. Za co byste ČCE pochválili vy?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 13. 03. 2018 06:51
Předmět: Re: Za co pochválíme ČCE

já oceňuji např. to (už to tady zmiňuji poněkolikáté, vím), že každý člen církve může říct a prosazovat svůj názor, a když se mu podaří o něm přesvědčit i další, může vést i ke změně poměrů v církvi
Kdy: 13. 03. 2018 19:26

1. Když chci fundované vysvětlení nějakého "oříšku" v Bibli, obrátit se na faráře ČCE je obvykle nejlepší volba. Jsou v tom nejlepší.
2. Když se chci stát opravdu solidním biblistou, stanu se jím na ETF.
3. Biblisté z ETF jsou špičky v oboru.
4. ČCE není namachrovaná církev. Ze všech mi přijde nejpokornější. (Možná že až moc.)
5. V ČCE můžu říct svůj názor na plnou hubu a nic se mi nestane.
6. V ČCE slouží nějakej farář Vrána, který má nekonečnou trpělivost s troly. 😎
Kdy: 14. 03. 2018 23:21

Když se kritizuje ČCE, je živo. Když se má chválit, diskuse vázne. Moc pozitivního jsme toho tedy o ČCE dohromady nedali. Nakonec to vypadá, že kdyby ETF převzala jiná církev nebo splynula pod jinou fakultu (k čemuž možná jednou i dojde), tak už v ní kromě té svobody slova, na které jsme se s bratrem Vránou tady shodli, nic pozitivního nezbývá. Ale nebyl můj záměr přivést diskusi do tohoto bodu. Ještě nás mohou nějaká pozitiva napadnout. Pojďme to zkusit!
Kdy: 15. 03. 2018 06:28

hele, tohle "diskusní" forum nebylo nikdy reprezentativní. Aby se z převahy negativních názorů dalo usuzovat na špatnost církve, nebo z neochoty psát o dobrých věcech na to, že nic dobrého není. Zapojí se tady jen pár evangelíků - a často to tu připomíná spíše kanalizaci. Co z toho je spíše příčinou a co spíše následkem, nebudu soudit. Když se kanál za*ere ho*ny, už se nikomu nechce tudy pouštět papírové lodičky.- A taky platí, že se snadněji kritizuje než chválí. A že asi i toto je měřítkem víry, jestli má někdo větší potřebu nadávat než chválit. - A propos: když tady byla ta fejsbukova stránka Přátelé ČCE tak jednostranně zhaněna, řeknu, že mně se docela líbí, a že ta mi přijde docela pestrá a pozitivní.
Od: Anonym: Daniel Hodan jr.---.internetdsl.tpnet.pl )
Kdy: 15. 03. 2018 17:11

Mě spíš fascinuje chucpe bytůstky, která opakovaně iniciuje kampaně, za které pak všechny v licoměrné 1. osobě plurálu kárá. K její psychopathii patří i to, že není sxhopna jméno druhých napsat bez zkomolení. Ani mé nekomplikovaně české jméno tomu neuniklo. :-)
Kdy: 15. 03. 2018 18:46

Pane Hošan, špatně se mi to po vás čte. K tématu diskuse nechcete přispět nic? Jsem si myslel, že bude nějaká lepší debata, když změníme téma, ale zase z toho vzniká fraška. To je škoda.
Kdy: 15. 03. 2018 20:52
Předmět: (ne)diskuse

Jančo, kolik vám bylo, když jste vstoupila do těchto "diskusí"? Odhaduji, že 17. A naučila jste se především drzosti a falešnosti. Proč urážíte pana Hodana? A koho obviňujete, že tu z toho dělá frašku?
Kdy: 15. 03. 2018 21:30
Předmět: Re: (ne)diskuse

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Jančo, kolik vám bylo, když jste vstoupila do těchto "diskusí"?  Odhaduji, že 17. A naučila jste se především drzosti a falešnosti. Proč  urážíte pana Hodana? A koho obviňujete, že tu z toho dělá frašku?
No, skoro jste se trefil. Myslím, že jsem zrovna maturovala.
Né, on urážel mě.
Obviňuju pana Hošana, já a vy jsme zatím diskutovali k věci.
Kdy: 15. 03. 2018 22:16

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Když se kanál za*ere  ho*ny, už se nikomu nechce tudy pouštět papírové lodičky.- A propos: když tady byla ta  fejsbukova stránka Přátelé ČCE tak jednostranně zhaněna, řeknu, že mně se  docela líbí, a že ta mi přijde docela pestrá a pozitivní.
Nebylo mým úmyslem ji zhatit. Pouze jsem popsala moji zkušenost s nějakým psychopatem co se tam na mě pověsil. A pak že se tam nadprůměrně zmiňuje homosexualita, živí nelibost vůči demokraticky zvolenému prezidentovi (nyní již třetí den vkuse), podkuřuje se Kalouskovi, eurofašismu, sudeťákům… Ale jsou tam i témata dobrá a hlavně má víc diskutujících členů. Možná tam píše i můj virtuální kamarád Velký pes pod reálným profilem, ale nechť se přizná sám…
Kdy: 15. 03. 2018 22:37
Předmět: (ne)diskuse

napadá mě teď, jestli to není vaším monitorem nebo dislexií - nemyslím to špatně - když nazýváte pana Hodana "Hošanem", což jsem považoval za projev drzosti. Když teď vidím, že jste mé sloveso "hanit" pochopila jako "hatit"…
Kdy: 15. 03. 2018 23:19
Předmět: Re: (ne)diskuse

Nu což, vzhledem k tomu, že mě zde někteří nazvali bláznem, blbečkem, idiotem, grázlem, …, ačkoliv jsem se tak nikdy v nicku nepodepsala, tak to nebude na mé straně zas tak velká porucha.
Od: Anonym: Honza <> ( --- )
Kdy: 16. 03. 2018 02:19

K tématu chvály ČCE. Znám pár farářských rodin, které provozují otevřenou faru - je to trochu průchoďák - a jsou vstřícní ke každému, zejména k tomu, kdo v dobrém přichází… Vzhledem k tomu, že ČCE je povýtce liberální církev, tak se zmíněné farářské rodiny nemusí přetvařovat a neskrývají i případné drobné slabosti. Jiná věc, jak takovýto provoz na faře vnímají tamní děti, případně sestry farářové (ale to bych uhnul od zmíněného tématu).
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 16. 03. 2018 18:18

chtěl bych pochválit CČE za to že v ní nejsou ty ujetý letniční proudy, hnutí prosperity atd.
Kdy: 30. 03. 2018 14:52
Předmět: Re: Za co dál pochválíme ČCE?

Chtěl bych pochválit dnešní bohoslužby z Těšína, vysílané na ČT 2. Byl jsem dojat. Myslel jsem si, že žádný takto živý sbor na svědectví Kristu už v naší církvi ČCE dnes není.
Kdy: 10. 04. 2018 20:15
Předmět: Re: Za co pochválíme ČCE?

Nyní bych chtěl pochválit ČCE, že její členové nenarušovali letošní Pochod pro život a rodinu.
Od: Anonym: cestmir <> ( --- )
Kdy: 10. 04. 2018 21:02
Předmět: Re: Za co dál pochválíme ČCE?

Martin Janča napsal(a):
 Chtěl bych pochválit dnešní bohoslužby z Těšína, vysílané na ČT 2. Byl jsem  dojat. Myslel jsem si, že žádný takto živý sbor na svědectví Kristu už v  naší církvi ČCE dnes není.
Ale je. Musíte chodit více mezi lidi. 20.5.,v 18.hod.,bude náš farní sbor v Krabčicích pod Řípem ústy Romana Dragouna vyznávat totéž. A určitě se zpěvem i přidá (včetně pozvaných a-teeistických = nepijích čaj, hostů). Bude mi ctí držet Vám vedle sebe místo, slečno Martino. Můžete si pak dokonce popovídat i s Romanem (vzhledem k tomu, že si s ním tykám, dovoluji si toto oslovení). Doufám, že nevyměknete, přijdete a pochválíte. A konečně se z tajemné slečny stanete ženou statečnou. P.S. první píseň:"Zdroj". Prosím, neplést s Prazdrojem. Hezký večer. CS
Od: Anonym: cestmir <> ( --- )
Kdy: 10. 04. 2018 20:50

jeden evangelík napsal(a):
 chtěl bych pochválit CČE za to že v ní nejsou ty ujetý letniční proudy,  hnutí prosperity atd.
Děkuji za tento postřeh. CS
Od: Anonym: Martina Janča--- )
Kdy: 10. 04. 2018 22:15

Mám trochu podezření, jestli Jeden Evangelík není pan Vrána. Soudě dle chronického psaní malých písmen na začátku vět. Ale netvrdím to, jenom tak přemýšlím.