Téma: časopis Český bratr

Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 22. 04. 2017 09:56
Předmět: časopis Český bratr

Navigace: link | přehled | fórum
Dostalo se mi do rukou nějaké loňské vydání Českého bratra. Po přečtení jsem byl dost zklamán. Byl takový pesimistický , bez jiskry, bez nápadu.. vesměs se psalo o nemocech, utrpení, na fotkách spíš staří lidé. Pro jakou generaci je ten časopis určen ? Co me (ne)překvapilo , že v tom čísle vyzdvihovali homosexualitu. Čtete bratra? Jak na vas působí? Co byste zlepšíli? Mě docela zklamal. Nebo jsem narazil na zrovna nevydařené číslo ?…
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 22. 04. 2017 14:19
Předmět: Re: časopis Český bratr

Než začneš kritizovat, musíš si uvědomit, po jakou generaci čtenářů je Český Bratr určen. Je to periodikum pro starší generaci a z toho pohledu je třeba na něho pohlížet. Chceš-li číst čtení určené pro teen generaci, tak ČCE vydává Bratrstvo nebo-li Nota Bene. Předpokládám ovšem, že se tobě a tvým kolegům nebude líbit, je totiž velmi liberální co se týká tvých představ o křesťanských zásadách a ono téma homosexuality je téměř v každém čísle.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 22. 04. 2017 15:51
Předmět: Re: časopis Český bratr

Tak ona ČCE je tou homosexualitou posedlá . Ale ne, to jen skupina agresivních intelektuálů, co vyměnili Bibli za rozum , křestanskou tradici za moderní ideologii. To je ovšem cesta konce - slepí vedou slepé, …
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 22. 04. 2017 19:51
Předmět: Re: časopis Český bratr

Diskuse nám spala, bylo potřeba ji trochu nakopnout, že. Český bratr v šuplíku se hodí.
Mne ale dnes zajímá něco jiného: V Praze pochoduje asi deset tisíc křesťanů proti potratům a za rodinu. A já se ptám - podpořila ČCE nějakým způsobem dnešní akci? Ano nebo ne?
V létě bude Prahou pochodovat podobný počet příznivců homosexuality a ČCE se opět jako každý rok bude moci přetrhnout.
Od: Anonym: Hodan Daniel jr.--- )
Kdy: 22. 04. 2017 22:07
Předmět: Re: časopis Český bratr

Které číslo máte prosím na mysli? - http://www.ceskybratr.cz/jednotliva-cisla-2016 - Můžete sem dát odkaz?
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 23. 04. 2017 10:59
Předmět: Re: časopis Český bratr

Já už jsem s tím zatopil. Ale vyštrachal jsem jinou pecku , č 9/2012 Hotová homosexuální smršť . Strana 4, gay, lesba, věřící, díky Bohu… Strana 22 celá věnovaná fotce z pochodu homosexuální hrdosti, strany 34 a 35 opět vyzdvihují pochod homosexuální hrdosti v Praze a brojí proti tzv. homofobii , autor českobratrský evangelík Jan Škrob, člověk, který včera v Praze protestoval proti pochodu proti potratům , obklopen lidmi vysmívajícími se tam křesťanství a vulgárními hesly.
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 23. 04. 2017 13:51
Předmět: Re: časopis Český bratr

Ten s tou holkou na titulce? Z toho by se tedy poblil i pekelnej vrátnej.
Od: Anonym: Hodan Daniel jr.--- )
Kdy: 23. 04. 2017 17:02
Předmět: Re: časopis Český bratr

Zatopil, nezatopil, však jsem Vám tam dal odkaz, kde si to zpopelněné číslo můžete najít. Tak které to bylo?
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 23. 04. 2017 17:06
Předmět: Re: časopis Český bratr

No tak počki , ja ti ho najdu.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 23. 04. 2017 17:18
Předmět: Re: časopis Český bratr

Je to pěkná fuška se tam přehrabovat , samy obří soubory, ani se to nechce načítat. Tak nestačí ti ten co jsem o něm mluvíl co jsem ho četl dnes?.. to vim kterej to je. www.ceskybratr.cz/wp-content/uploads/2012/03/CB_9_121.pdf Jde ti o tu podstatu o úrovni toho časopisu nebo o to konkretní číslo?
Od: Anonym: Hodan Daniel jr.--- )
Kdy: 23. 04. 2017 19:38
Předmět: Re: časopis Český bratr

Ten není z loňského roku. Letos je 2017, takže ten, o kterém jste mluvil, musí být z roku 2016. A s tím tykáním opatrně. Prasata jsme spolu nepásli. Slušnost snad víře křesťanské neodporuje.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 23. 04. 2017 22:43
Předmět: Re: časopis Český bratr

Jaký prasata. Prasárny jsou snad v tom časopise. V diskuzních fórech se obvykle tyká. To je takový zažitý zvyk .Slušnost je samozdřejmostí . Jinak tykačku na tomto fóru zavedl nick Danihelka. Zprvu se tady vykalo
Od: Anonym: Hodan Daniel jr.--- )
Kdy: 23. 04. 2017 17:08
Předmět: Re: časopis Český bratr

Tak to je logické - vždyť je to jedno z podtémat hlavního tématu: Otevřeno (pro koho?). Homosexuality a homosexuálů jsou plné křesťanské weby: taková CB se tím obírá skoro na všech stránkách svých sborů, jako by to bylo téma víry, až už jsou s tím trochu únavní.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 23. 04. 2017 17:23
Předmět: Re: časopis Český bratr

V příspěvku výš máš odpověď na to cos chtěl, snad. Nevím že by CB schvalovala homosexualitu nebo ji podkuřovala jako to číslo s téma OTEVŘENO Homosexualitou se hodně zabývají těd i baptisté , nebo Unitas Fratrum,ale neschváují ji a to je ten rozdíl.
Od: Anonym: SPIDERMAREK--- )
Kdy: 27. 04. 2017 12:06
Předmět: Re: časopis Český bratr

Homosexualitě v mé českobratrské církvi evangelické říkám ne!
Od: Anonym: Ha AGnon--- )
Kdy: 30. 04. 2017 18:46
Předmět: Re: časopis Český bratr

HOmosexuální jednání je z pohledu BIblického nepřípustné. Církev která svoluje k hříchu církví přestává být.
Od: Anonym: Hodan Daniel jr.--- )
Kdy: 01. 05. 2017 16:14
Předmět: Re: časopis Český bratr

Proč? Je to někde vysvětlené?
Uklidňuje mě, že alespoň otrokářství a genocida jsou v bibli vítány. :-)