Téma: Koho používá B-h?

Od: Anonym: dr Bezděda---.bluetone.cz )
Kdy: 27. 10. 2005 15:05
Předmět: Koho používá B-h?

Navigace: link | přehled | fórum
Tak to jste mě potěšil. Snad jen s tou poslední větou nesouhlasím. Jsem přesvědčen, že B-h může použít třeba 10x denně člověka, který pracuje jako popelář a naopak nemusí použít ani jednou za život jiného člověka, který pracuje jako kazatel. Toto zaměstnání nikomu nezaručuje, že jej B-h bude používat. A to ani při kázání.
Od: Anonym: Marek ryšánek---.ostrava.tiscali.cz )
Kdy: 27. 10. 2005 22:30
Předmět: Re: Koho používá B-h?

No rozhodně si nepoužije toho, kdo se válí na gauči
Od: FS ČCE LOUNY <>
Kdy: 06. 12. 2005 02:38
Předmět: Re: Koho používá B-h?

Doktore, jaképak použít? Kdyžtak se říká "vyvolit" (v Písmu). Bůh nepotřebuje nikoho používat, stačí si sám. Spíše nám UMOŽNIL podílet se na jeho díle. A vy skutečně nevěříte, že Bůh dává sví církvi svého Ducha? Že se tak trochu stará, KDO je kazatelem a CO káže. To je trochu malověrné …
Od: Anonym: dr Bezděda---.bluetone.cz )
Kdy: 09. 12. 2005 12:14
Předmět: Re: Koho používá B-h?

Vážený pane Sbore ČCE Louny, na vaši poslední otázku ani odpovídat nebudu, jistě máte ještě celý život před sebou a doplníte si vzdělání sám. Internet stejně není ideální pro tento typ samostudia (je příliš povrchní). Co se týče kazatelů, tak vám na jednu stranu závidím vaši naivitu, ale věřte, že nyní i v historii bylo falešných kazatelů (biblicky řečeno lžiproroků nebo falešných proroků) vždy spíše většina, a to napříč různými náboženstvími a i v ČCE, mohl bych vám zde vyjmenovat desítky i stovky takových příkladu z historie, ale to už také nechám na vaše samostudium. Přeji Vám příjemný zbytek dětství.
Od: Uživatel Evangnetu František Konvalinka <>
Kdy: 11. 12. 2005 18:15
Předmět: Re: Koho používá B-h?

dobrý večer, nebudu se s vámi přít jestli máte pravdu nebo ne, protože nejsem ani doktor a mám taky celý život před sebou, tak jako "Sbor ČCE Louny". Jen mě zajímá jedna věc a to: jestli, když znáte tolik "lžiproroků" jestli to, že to byli a jsou "lžiproroci" určujete vy sám? A proč si myslíte, že žádného kazatele nemůže Bůh použít. Copak vy víte jak a v čem všem si Bůh lidi používá? Jste asi na vše odborník, že? s přátelským pozdravem…
Od: Anonym: Tomáš Pavelka---.185.broadband4.iol.cz )
Kdy: 13. 12. 2005 01:11
Předmět: Kdo má diplom, ať zvedne ruku

Dětství je supr! A je psáno: "nebudete-li jako děti, jistě do království nebeského nevejdete".
"lžiproroků nebo falešných proroků) vždy spíše většina" je slušná paranoia. Tak to rovnou zabalíme, ne?
Jinak vzdělání mám úprně supr - diplom jak stodola, ani se mi nevejde do kanceláře.
Tomáš Pavelka
Od: FS ČCE LOUNY <>
Kdy: 06. 12. 2005 02:39
Předmět: Kdo je B-h

A kdo je to BH?