Téma: Ježíš Kristus SUPERSTAR

Od: Uživatel Evangnetu Zbyněk Marjanko <>
Kdy: 22. 11. 2010 10:42
Předmět: Ježíš Kristus SUPERSTAR

Navigace: link | přehled | fórum
Bratří faráři,
bratře seniore ČCE,
neděláme v naší církvi něco špatně?
Na nedělních krásných bohoslužbách se nás schází ve sboru Třebenice kolem 20 - 30, ale na muzikál o Ježíši se stojí fronty, lístky stojí 690 Kč/kus,- a je plno, představení jsou denně, je narváno…..
Navštivte muzikál JKSuperstar nebo aspoň předsálí a uvidíte, že lidé chtějí slyšet o Ježíši, dokonce neváhájí dost zaplatit, cestovat z velké dálky, atd.
Zbyněk Marjanko
Od: Uživatel Evangnetu Tomas Cvrcek <>
Kdy: 23. 11. 2010 02:26
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

A voni tam ty lidi na to chodej kazdou nedeli?
A jdou tam kvuli evangeliu nebo kvuli muzice?
TC
Od: Anonym: zbyněk217.117.213.--- )
Kdy: 24. 11. 2010 07:48
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

V neděli tam chodí dvakrát,- jsou dvě představení. Chodí tam i o všední dny -viz rozpis představení.
Od: Uživatel Evangnetu Tomáš Němec <>
Kdy: 24. 11. 2010 10:53
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

Bratře Zbyňku, obávám se, že motivací k návštěvě muzikálu J.K.Superstar není touha slyšet evangelium. V lepším případě to může být geniální hudba Andrev Lloyd Webera (pokud je to ten muzikál, který znám), v horším úspěšný marketing, přesvědčující o "cool" kultuře muzikálů, které musí pravověrný konzument alespoň jednou za život navštívit a vidět na vlastní oči naše české celebrity. Kdybychom vycházeli z Vaší úvahy, že každý návštěvník Superstar je předpřipravený křesťan, pak bychom museli např. připustit, že každý návštěvník Draculy může být předpřipravený satanista. Vsadím se, že spousta diváků navštívila obě představení. Já bych z toho vyvodil závěr skromnější. Většina české populace není na příběh Ježíše Krista alergická. Jsou k němu spíše lhostejní, pokud není zahalen v pestrém hávu.
Od: Uživatel Evangnetu Tomáš Němec <>
Kdy: 24. 11. 2010 11:29
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

Otázka je, jestli jsem Vás dobře pochopil, zda si brát z branže muzikálových obchodníků příklad a snažit se taky propracovat v podobném stylu marketing našich kostelních představení a tkát důmyslný šat, do kterého Krista odějeme. Já si myslím, že ne. Podle mě není síla evangelia v příběhu o Ježíši. Podobně silných příběhů zná mytologie a literatura mnoho. Dokonce se v mnohém shodují. Snažme se spíše za epickou literou najít Ducha toho příběhu. Vždyť jak se říká: bible není Slovem Božím. Bible se slovem Božím stává, působením Ducha Svatého. Je ovše nutné ji číst.
Od: Uživatel Evangnetu David Geisler <>
Kdy: 24. 11. 2010 11:44
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

Mě osobně před 25 lety americká zfilmovaná verze tohoto muzikálu (z r.1973) hodně oslovila. - viz. moje svědectví na http://dagg.blog.cz/0707/still-on-the-road
Ono je hodně důležité, že "Většina české populace není na příběh Ježíše Krista alergická." Alergičtí jsou lidé v Čechách a na Moravě spíše na různé církevní přizpůsobování onoho příběhu "k obrazu svému". Ale v tom už je holt poslání reformace - aby s Boží pomocí reformovala "ony pokřivené obrazy" a nenechala "lnu kouřícího pohasnouti a třtiny nalomené dolomiti"… :)
Od: Kazatel ČCE Roman Mazur <>
Kdy: 24. 11. 2010 12:41
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

Má Vaše svědectví, které jsem si se zájmem přečetl, někde pokračování? Myslím, že se někde naznačuje, že snad ano…
Od: Uživatel Evangnetu David Geisler <>
Kdy: 24. 11. 2010 14:22
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

hmmm…zatím jsem to nedostal do takové zhuštěné formy…to víte…rodina, sociální práce a blogging - to se holt ty zájmy někdy tříští … :)
Od: Uživatel Evangnetu Zbyněk Marjanko <>
Kdy: 24. 11. 2010 20:34
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

Mně prostě šokovalo množství lidí ochotných dost zaplatit, když se o Ježíši čte (a zpívá) každou neděli v kostelích, ve schromážděních.
Forma podání je určitě umělecká, ale souhlasím, že je dobře, že lidé kolem nás nejsou na Jeho příběh alespoň alergičtí. To by nebylo vyprodáno…
Sám nevím co s tím,- proto ta výzva…
Zbyněk.
Od: Uživatel Evangnetu David Geisler <>
Kdy: 25. 11. 2010 12:19
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

…snad by se na to dalo v budoucnosti "misijně" navázat…možná takovým tím "pavlovským způsobem" - viz. Skutky 17,22-34
Od: Anonym: Zbyněk217.117.213.--- )
Kdy: 27. 11. 2010 19:27
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

… třeba vysláním nějakého evangelíka a zároveň umělce….před poslední oponou?
Od: Anonym: Olin <> ( ---.50.broadband4.iol.cz )
Kdy: 28. 11. 2010 01:29
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

Já myslím že klíčem k pochopení je to vysoké vstupné: Zaplatím těch 690 Kč a mám nárok na muziku o Ježíši, který přitahuje. Zároveň nikdo nemá právo po mně nic dalšího chtít. S tím co jsem na muzikálu slyšel si udělám co chci. Lidé mají obecně představu - většinou mylnou - že v církvi to tak nefunguje. Navíc tam nebývá taková muzika, zato spousta zbytečných řečí kolem a kolem a Ježíš nikde. A propos! Včera v kostele Šimona a Judy se taky zpívalo o Ježíši, vstupné bylo dvojnásobné proti tomu muzikálu a bylo narváno, vyprodáno dopředu. To byl Harlem Gospel Choir.
Od: Uživatel Evangnetu David Geisler <>
Kdy: 28. 11. 2010 17:26
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

jj… občas by to chtělo "trochu víc" rock 'n' rollu v kostelech: http://www.youtube.com/watch?v=YJGAqcABFF8
Od: Uživatel Evangnetu Zbyněk Marjanko <>
Kdy: 01. 12. 2010 19:39
Předmět: Re: Ježíš Kristus SUPERSTAR

… hlavně nic charismatického…