Téma: Jan Kalvín - 500 let

Od: Kazatel ČCE Adam Balcar <>
Kdy: 23. 11. 2007 14:36
Předmět: Jan Kalvín - 500 let

Navigace: link | přehled | fórum
Zdravím všechny kalvinisty!
V roce 2009 se bude ve spoustě zemích světa slavit výročí 500 let od narození Jana Kalvína. Jak to bude u nás? Já osobně a pár mých přátel bychom se k tomu rádi připojili. Pokud byste do toho chtěli vkročit s námi, napište mi (nebo sem). Pokud máte nějaký nápad, jak to oslavit, sem s ním. Moje představa je zatím taková, že bychom mohli uspořádat někde na půdě církve nebo na fakultě ETF UK alespoň nějaké kalvínovské symposium.
Prozatím doporučuju tyto stránky:
(Je to tam asi ve 4 jazycích světa.)
Apropo: pořádné symposium by se mělo chystat aspoň tak 1 rok dopředu! Ať je to v klidu.
Soli Deo gloria!
A.B.
Od: Anonym: xakrufakru---.nkp.cz )
Kdy: 23. 11. 2007 15:43
Předmět: Re: Jan Kalvín - 500 let

Žebychom zase po delší době někoho mohli popravit?
Od: Anonym: Adam Balcar <> ( ---.fdlnet.cz )
Kdy: 23. 11. 2007 17:37
Předmět: Re: Jan Kalvín - 500 let

Po právu?
Od: Kazatel ČCE Jan Kupka <>
Kdy: 23. 11. 2007 17:54
Předmět: Re: Jan Kalvín - 500 let

Naprosto souhlasím a případného symposia se s chutí zúčastním. Bylo by ale docela užitečné, kdybychom měli konkrétnější představu o struktuře takového setkání (jedno odpoledne, celý den nebo několik dní…) i o cílové skupině ("kalvínští" nadšenci nebo širší veřejnost…). Jinak bych docela uvítal, kdyby příspěvky byly podepsané. Za své názory (nebo rýpnutí..) se přece nestydíme, že xakrufakru? Vzhledem k tomu, že kalvínská větev reformace stojí v samé kolébce ČCE, doufám, že zájem o symposium bude. Zatím zdar Jan Kupka