Téma: Když se faráři nudí o koronaviru

Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 24. 04. 2020 19:49
Předmět: Když se faráři nudí o koronaviru

Navigace: link | přehled | fórum
Chtěl bych se zeptat pana Vrány, případně dalších farářů, co si myslí o těchto jůtubeřích činnostech farářů ČCE. Na jednom videu řekli, že se nudí o koronaviru, tak točí tahle "srandovní" videa.
Zde jedna ukázka:
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 24. 04. 2020 21:05
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

Když jsem video otevřel, mají tam 123 lajků, jeden dislajk. Komentáře a diskuse jsou možné hned pod videi. Tak nevím, proč to rozebírat tady.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 24. 04. 2020 21:18
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

Tak jo, můžete mi na to odpovědět pod tím videem a já si to tam půjdu přečíst.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 24. 04. 2020 21:35
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

Mám své důvody, proč to neudělám, sorry. Ale třeba vám odpoví někdo jiný, tady nebo tam.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 24. 04. 2020 22:40
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

Nemáte názor nebo ho nechcete říct?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 24. 04. 2020 23:19
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

Na Seznamu je chválí, takže lidi mimo církev to asi umí oslovit.
Mi se to moc nelíbí. Přijde mi to zesměšňující (přirovnávat tři vlajky na Hornbachu k Boží Trojici například.)
Co psali na Seznamu:
Našli jsme nejvtipnější faráře na českém YouTube … Dva mladí evangeličtí faráři si založili na YouTube svůj kanál Pastoral Brothers a stojí za to je sledovat. … Nemají ještě stovky tisíc odběratelů jako nejpopulárnější čeští youtubeři a patrně toho nikdy nedosáhnou. Přesto jejich show patří mezi to nejoriginálnější na českém internetu. … Nemá váš muž energii a chuť na sex? Víme, kde je problém …
(Poslední věta je asi už reklama a nepatří k článku.)
Od: Anonym: bratr--- )
Kdy: 25. 04. 2020 09:19
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

mně se to nelíbí.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 26. 04. 2020 00:06
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

Martin Janča napsal(a):
 Na Seznamu je chválí, takže lidi mimo církev to asi umí oslovit.    Mi se to moc nelíbí. Přijde mi to zesměšňující (přirovnávat tři vlajky na  Hornbachu k Boží Trojici například.)    Co psali na Seznamu:    Našli jsme nejvtipnější faráře na českém YouTube … Dva mladí evangeličtí  faráři si založili na YouTube svůj kanál Pastoral Brothers a stojí za to je  sledovat. … Nemají ještě stovky tisíc odběratelů jako nejpopulárnější  čeští youtubeři a patrně toho nikdy nedosáhnou. Přesto jejich show patří  mezi to nejoriginálnější na českém internetu. … Nemá váš muž energii  a chuť na sex? Víme, kde je problém …    (Poslední věta je asi už reklama a nepatří k článku.)  
Pár minut jsem je sledoval a s křesťanstvím, zbožností a pokorou to nemá nic společného. Jinak, co se týče technických schopností našich farářů, tak jsou dost ubohé. Náboženské videonahrávky vypadají, jako když se malé dítě pokouší o své první natáčení a brejlí do kamery a dumá nad tím, co a jak, zatímco se vysílá už do éteru.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml--- )
Kdy: 26. 04. 2020 07:12
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

   Pár minut jsem je sledoval a s křesťanstvím, zbožností a pokorou to nemá nic  společného. Jinak, co se týče technických schopností našich farářů, tak jsou  dost ubohé. Náboženské videonahrávky vypadají, jako když se malé dítě  pokouší o své první natáčení a brejlí do kamery a dumá nad tím, co a jak,  zatímco se vysílá už do éteru.
Anonyme, zkus tedy natočit něco křesťanštějšího, zbožnějšího a pokornějšího a taky technicky povedenějšího a píchni to pak na YouTube. My pak srovnáme obě provedení, a nejenom my. Do té doby je to jen zbytečné plácání bez jakéhokoli užitku.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 26. 04. 2020 08:37
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

LC: falešný argument. To byste pak musel každému filmovému kritikovi, který zkritizuje nějaký film, říkat: Tak zkus natočit lepší. A každému divákovi, který odchází zklamaný z kina: A dovedl bys natočit film lepší? Ne nedovedl. Nemám na to prostředky, nemám s tím zkušenosti. Přesto snad můžu říct, že se mi film nelíbil.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml--- )
Kdy: 26. 04. 2020 08:50
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 LC: falešný argument. To byste pak musel každému filmovému kritikovi, který  zkritizuje nějaký film, říkat: Tak zkus natočit lepší. A každému divákovi,  který odchází zklamaný z kina: A dovedl bys natočit film lepší? Ne nedovedl.  Nemám na to prostředky, nemám s tím zkušenosti. Přesto snad můžu říct, že se  mi film nelíbil.
Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 LC: falešný argument. To byste pak musel každému filmovému kritikovi, který  zkritizuje nějaký film, říkat: Tak zkus natočit lepší. A každému divákovi,  který odchází zklamaný z kina: A dovedl bys natočit film lepší? Ne nedovedl.  Nemám na to prostředky, nemám s tím zkušenosti. Přesto snad můžu říct, že se  mi film nelíbil.
Pane Wrana, je těžké nežasnout nad hloupostí všemožných vašich diskuzních příspěvků.
Když si přečtete jakoukoli filmovou kritiku, skutečnou kritiku, je to vyargumentovaný esej, proč se nějaký film nepovedl. S různými komparativními přesahy a znalostí oboru.
Dvouvěté plácnutí z ČSFD o tom, že je nějaký film úplně blbý a já jsem se při jeho sledování nudil a popcorn mi tolik nechutnal, NENÍ, prosím pěkně, filmová kritika. To je právě jen plácnutí. Možná ve vašem vnitřním světě se tenhle štěk rovná filmové kritice, ale jinde to tak není.
Pokud anonym povídá, že mu stream Pastoral Brothers připadá bezbožný, nepokorný a technicky nepovedený - a vám tohle jeho poudání připadá legitimní, stejně nebo více legitimní musí být můj názor, že se ze strany tohoto anonyma jedná jen o bezvýznamné plácání s nulovým užitkem.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 26. 04. 2020 13:18
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

Ladislav Cajthaml napsal(a):
   >   > Pár minut jsem je sledoval a s křesťanstvím, zbožností a pokorou to  nemá nic  > společného. Jinak, co se týče technických schopností našich farářů, tak  jsou  > dost ubohé. Náboženské videonahrávky vypadají, jako když se malé dítě  > pokouší o své první natáčení a brejlí do kamery a dumá nad tím, co a  jak,  > zatímco se vysílá už do éteru.    Anonyme, zkus tedy natočit něco křesťanštějšího, zbožnějšího a pokornějšího  a taky technicky povedenějšího a píchni to pak na YouTube. My pak srovnáme  obě provedení, a nejenom my. Do té doby je to jen zbytečné plácání bez  jakéhokoli užitku.
To je, jakobych řekl, že nějaký chirurg zpackal operaci a z člověka je mrzák a tys mi odpověděl, ať zkusím někoho operovat a pak porovnáme, komu se to povedlo lépe. Nedělám, co neumím, objednám si mistra. O tom to je.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 26. 04. 2020 13:27
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

Já jsem si prvně myslel, že to nejsou faráři, že to je nějaká jůtuberská parodie. Pak jsem si je našel podle těch jmen a fakt to jsou faráři ČCE. Byl jsem nemile překvapen, když jsem si přečetl jejich životopisy, moje představa evangelického faráře je rozhodně jiná (to fakt v ČCE dnes stačí k ordinaci pouze diplom z fakulty?) Nehodnotím kvalitu videa, já jí nerozumím, hodnotím to, že podle mého vkusu ta videa zesměšňují Bibli, Ducha Svatého a Boží Trojici. Taky jsou tam dogmatické bludy (k čemu jim bylo pět let na fakultě?) Podle mne je to za hranou, ale taky musím přiznat, že nemám patent na všechno a že třeba dnešní mládež tohle osloví. Je to něco nového a Bůh si to může použít k dobrému.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml--- )
Kdy: 27. 04. 2020 09:57
Předmět: Re: Faráři se nenudí o koronaviru

Martin Janča napsal(a):
 Já jsem si prvně myslel, že to nejsou faráři, že to je nějaká jůtuberská  parodie. Pak jsem si je našel podle těch jmen a fakt to jsou faráři ČCE. Byl  jsem nemile překvapen, když jsem si přečetl jejich životopisy, moje  představa evangelického faráře je rozhodně jiná (to fakt v ČCE dnes stačí k  ordinaci pouze diplom z fakulty?) Nehodnotím kvalitu videa, já jí nerozumím,  hodnotím to, že podle mého vkusu ta videa zesměšňují Bibli, Ducha Svatého a  Boží Trojici. Taky jsou tam dogmatické bludy (k čemu jim bylo pět let na  fakultě?) Podle mne je to za hranou, ale taky musím přiznat, že nemám patent  na všechno a že třeba dnešní mládež tohle osloví. Je to něco nového a Bůh si  to může použít k dobrému.
Řekněme si rovnou, Jančo: To není o tom, že se nějací faráři nudí o koronaviru. To je o tom, že vy sám se nudíte o koronaviru, stejně jako jste se nudil předtím a budete se nudit vždycky až na věky věkův amen.
Přestože vůbec nejsem cílovou skupinou Pastoral Brothers a youtuberingu se vyhýbám obloukem, oceňuji, že bratři Malý a Müller dělají, pravděpodobně s jistým ohlasem, co dovedou a co mohou - i ve ztížených podmínkách epidemie covid-19. Chci jim tímto za jejich práci poděkovat. Nemusím jim rozumět, nemusím se s tím ztotožňovat, ale pociťuji velký respekt vůči nim, v duchu 1K 12,12nn.
Administrátorovi Evangnetu doporučuju, ať rovnou smaže celé toto diskusní vlákno, celé toto téma. Takhle děravě to stejně nedává smysl. Vlákno bylo už od začátku "počato ve zlém". Založil si ho Janča, z dobrých důvodů zde a nikoliv přímo pod streamy na YouTube, aby tu mohl plivat jed, ostouzet, pomlouvat a očerňovat práci farářů ČCE. Jak o tom ostatně svědčí už celý název vlákna.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 27. 04. 2020 13:09
Předmět: Re: Faráři se (ne)nudí o koronaviru

Ti faráři řekli na jednom videu, že se nudí o koronaviru, tak dělají tohle, nadpis je proto odpovídající.
Klukům bych místo blbinek na jůtubu doporučil využít výhodu evangelického kněze - oženit se a mít rodinu.
Moje představa evangelického faráře je jiná.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml--- )
Kdy: 27. 04. 2020 14:29
Předmět: Re: Faráři se (ne)nudí o koronaviru

Janča: Do toho, kdy se ostatní ožení a jestli založí nebo nezaloží rodinu, do toho vám naprosto nic není. Tohle vůbec není vaše starost. Hleďte si svého života a udělejte si pořádek v něm, sám v něm máte abnormální nepořádek. Není na vás, abyste doporučoval nějakým farářům a komukoli zakládat rodiny.
Pokud vás neoslovují videa farářů Malého s Müllerem, máte přece svobodu se na ně nedívat. Nebo formulovat své názory pod videi přímo na YouTube, to ale dělat nechcete. Popřípadě se věnovat tisícům jiných věcí. Když jdete do marketu, přece tam prodávají spoustu věcí, které vám nechutnají. Jiným třeba chutnají. Nikdo vám je nevnucuje. Sto lidí, sto chutí.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 27. 04. 2020 22:20
Předmět: Re: Faráři se (ne)nudí o koronaviru

Zase se tady maže, nechám vám poslední slovo, možná máte v něčem pravdu, zkusíme nějaké jiné téma.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml--- )
Kdy: 26. 04. 2020 13:30
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

   To je, jakobych řekl, že nějaký chirurg zpackal operaci a z člověka je mrzák  a tys mi odpověděl, ať zkusím někoho operovat a pak porovnáme, komu se to  povedlo lépe. Nedělám, co neumím, objednám si mistra. O tom to je.
To, že je nějaká operace opravdu zpackaná a že šla provést lépe, o tom těžko může rozhodnout někdo jiný než další lékař nebo komise lékařů.
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 27. 04. 2020 22:29
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

Neviděl jsem všechna videa "Pastoral brothers", takže nevím, jestli je vše biblicky správně, ale z toho mála co jsem viděl jsem měl docela radost. Má to spád, vtipné, celkem aktuální, snaha o popularizaci duchovních témat. Chválím.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 28. 04. 2020 22:31
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

Jirko, tebe považuju za upřímného a zbožného křesťana, proto beru tvá slova vážně. Asi se mi Pastoral Brothers pouze netrefili do vkusu. Jsem rád, že jsem se asi mýlil a že ta videa jsou k dobrému.
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 29. 04. 2020 22:13
Předmět: Re: Když se faráři nudí o koronaviru

Jak říkám, neviděl jsem zdaleka všechno. Pokud jsi narazil na něco kontroverzního, dej to vědět. Pokud Ti nesedí ten projev, tak to chápu, ale přijde mi v tom celkem potenciál zaujmout. Obzvlášt v ČCE to tu ještě nebylo- kontrastní dvojice duchovních, z nichž každý argumentuje jakoby z jiného konce- dobrý! Je to jako kousek vyučování typu AC nebo Exit316 a občas talár k tomu.