Téma: možná bych i žasnul.........

Od: Anonym: Honza Boček <> ( ---.env.cz )
Kdy: 06. 10. 2004 15:09
Předmět: možná bych i žasnul.........

Navigace: link | přehled | fórum
Po druhé v životě otevřu evangnet.To abych si ho trochu prohlédl….. A ejhle diskuse.Cože???? Vyloučení z církve no to se podivejme.Podíváme se čtu a žasnul bych ,žasnul bych kdybych už dřív neviděl spoustu bratrských žabomniších válek….. Jaké vyloučení? Jestli někdo nebyl ,dle řádů ,členem pak nemůže být vyloučen…… Kritizovat někoho že dodržuje řády? Proč? Jsem rád že naše církev je jedna z nejliberálnějších co znám ,ale je potřeba mít alespoň něco ,podle čeho můžeme fungovat.Neznám podrobnosti ani zmíněného bratra ,ale z toho co jsem zde přečetl mám dojem ,že se nic tak strašného nestalo a není důvod plamených výlevů a napadání ( opravdu jsem nepochopil proč někomu podsouvat nějaké ponižování?????) A už vůbec nechápu PROČ???? být členem dvou církví?????? Jestli jsem vnitřně členem té JEDINNÉ církve tak proč humbuk kolem členství v klubu? A nebo ho někdo bude vyhánět z kostela? A jen plácnutí nakonec.Představil jsem se jako katolíka který píše do Vatikánu aby mu povolili členství v CASD :))))))))
Od: Anonym: bratr křesťan---.ul.tiscali.cz )
Kdy: 15. 10. 2004 16:43
Předmět: To je klasika.

V životě potkáte dva typy lidí. Jedni říkají jací jsou liberálové, ale pak mají plné ústa pokory, disciplíny a dodržování řádů. Ti druzí jsou považováni za zákoníky, ale ve skutečnosti často povolí a nakonec zjistíte, že mají i smysl pro milost. Jsem členem jiné církve, ale občas navštívím i evangelíky. Musím se smát, když někdo řekne, že je liberál a pak začne číst katechismus, kde je přesně definováno jak evangelíci věří. Ostatně život sborů se ve všem řídí řády a usneseními seniorátu. Nezlobte se, ale k vám se to nehodí. Evangelíci vždy dbali na Bibli, kterou dokázali rozebrat do největších detailů jako nikdo. Když už to umíte, tak se toho držte! Má církev byla za I. republiky liberální. Svým způsobem to bylo super, každý si věřil čemu chce a každý sbor si dělal co chce. Růst se zastavil až na nátlak světové rady církví, která nás chtěla označit za nekřesťany. V ten moment jak se přestalo hrát v kostele divadlo či jezdit na zájezdy, tak členové odešli. Jejich zájem o Boha ustal. Neříkám, že by se ty aktivity neměli dělat, ba naopak, ale Bůh by měl být vždy na prvním místě. S ním i jeho láska a milost. Proto vylučování z formálních důvodů neuznávám. Členství je platné od křtu jednou provždy. Ten, který jej přijal se může buď na čas odloučit a nebo se tohoto členství zřeknout. A nebo Vy chcete rozhodovat za Ježíše, kdo k němu patří a kdo ne?