Téma: Evangelíci volí Zemana

Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 08. 01. 2018 22:35
Předmět: Evangelíci volí Zemana

Navigace: link | přehled | fórum
Nastal čas rozhodování, koho budeme volit za prezidenta. Synodní rada zatím žádnou radu nevydala. Evangelíci okolo mne hovoří převážně o volbě Miloše Zemana. Myslím, že je to volba "menšího zla", není to volba nejhorší, ale já to asi hodím v prvním kole Petru Hannigovi. A koho budete volit vy?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 09. 01. 2018 05:21
Předmět: jančo, jančo

ty vaše bulíky. už je mám na nose
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 09. 01. 2018 16:43
Předmět: Re: Evangelíci volí Zemana

Mohl jste prozradit, koho budete volit.
Od: Kazatel ČCE Filip Keller <>
Kdy: 09. 01. 2018 17:10
Předmět: Evangelíci nejsou stádo

1. kdo čeká, že evangelicí volí všichni stejně, je tupec.
2. synod vydal už před parlamentními volbami slovo k volbám: http://synodcce.cz/slovo-synodu-k-volbam/
3. já současného prezidenta rozhodně volit nebudu, a druhého zmiňovaného též ne.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 09. 01. 2018 17:35
Předmět: Re: Evangelíci volí Zemana

Vy jste napsal, že "evangelíci okolo vás hovoří převážně o volbě Miloše Zemana". Vy se tady dlouhodobě snažíte vytvářet dojem, jak je na tom evangelická církev špatně, a víte, že jsem vám několikrát dal do jisté míry za pravdu. Ale tak špatně, aby evangelíci ve větším počtu volili Zemana, na tom snad ještě není. Já vám prostě vaší otázku nevěřím, proto na ni neodpovídám. - Evangelíci byli a jsou přemýšlivou menšinou. (Projevuje se to už tím, že vydrží poslouchat kázání…)
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 09. 01. 2018 17:55
Předmět: Re: Evangelíci volí Zemana

Většina evangelíků vydrží sedět na kázání, ale to neznamená, že tam nespí. To nebuďme naivní, také mám oči. Napsal jsem většina v mém okolí, nikoli všichni evangelíci, volí Zemana. Zase jsem zde napadán. 😣
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 09. 01. 2018 18:05
Předmět: jančo

teď se vás musím zastat. Napište, kde jste byla napadnuta. Nic tu nenacházím - že by to webmaster vymazal?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 09. 01. 2018 18:41
Předmět: Re: jančo

1. kdo čeká, že evangelicí volí všichni stejně, je tupec.
Plus vaše obvinění ze lži.
Zase mě škubete jak husu (Husa).
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 09. 01. 2018 19:24
Předmět: Re: jančo

ani jeden z bodů není tak, jak píšete. JK si asi nemyslel, že si vy myslíte, že "evangelíci volí všichni stejně". a já jsem vás neobvinil, že lžete, ani si to nemyslím. jen kladete falešné otázky. - takže to, že jste husa, to si myslím, to máte pravdu
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 09. 01. 2018 19:29
Předmět: Re: jančo

Vykrucujete se jak jehovista na transfúzce, pane faráři. 😡
Od: Kazatel ČCE Filip Keller <>
Kdy: 10. 01. 2018 09:29
Předmět: Re: jančo

Martin Janča napsal(a):
 1. kdo čeká, že evangelicí volí všichni stejně, je tupec.  
Reagoval jsem na předmět příspěvku. Je možná bulvárně lákavý, ale je lživý, hloupý a tupý.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 10. 01. 2018 10:12
Předmět: Re: jančo

Nakonec jsem lhář já, který tady několik let ukazuje na Bibli.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 10. 01. 2018 10:25
Předmět: Re: jančo

No samozřejmě, že jste LHÁŘ. Z úplné podstaty svého působení tady. Copak jste jakýsi "Martin Janča"? Lež znamená "vědomě projevenou nepravdu", a vy se tady už svým jménem projevujete vědomě nepravdivě. - Vím, že mi namítnete, že to dělají i další. To však neznamená, že nejste lhář (i) vy. Možná namítnete, že to děláte, protože to pravidla zdejší diskuse umožňují. Ale k důvodům, proč jsou asi povolovány nicky, jsem se už vyslovil kdesi tady před několika dny…
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 10. 01. 2018 22:15
Předmět: Re: jančo

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 No samozřejmě, že jste LHÁŘ. Z úplné podstaty svého působení tady. Copak  jste jakýsi "Martin Janča"? Lež znamená "vědomě projevenou  nepravdu", a vy se tady už svým jménem projevujete vědomě nepravdivě. -  Vím, že mi namítnete, že to dělají i další. To však neznamená, že nejste  lhář (i) vy. …
Já jsem zde několikrát napsala, že Martin Janča, Janča, a podobně, je jen vymyšlený nick, že to není reálné jméno a že ani nevypovídá o pohlaví. Proto to nazývání lhářem velkými písmeny je vlastně lhaní.
Trápí mne, že oproti tomu různí Danihelkové, jedny paní, jedni evangelíci, Lociky, AB+AC, a celý arzenál dalších vymyšlených nicků, nebyl nikdy obviněn. Ačkoli někteří z nich dokonce sami vykřikovali na jiné způsoby "ty anonymáku". (Tím nekritizuji je, s řadou z nich názorově souhlasím.)
Ale už jsem si zvykl, my protestanté jsme na utrpení tak nějak zvyklí. Čím více jsem zde trápen, tím blíže mám k mému mistru Janovi z Husince. To je pro mne silné povzbuzení.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 11. 01. 2018 07:25
Předmět: Re: jančo

zajímavá otázka. když všem oznámíte, že lžete, jestli je to i nadále lží, když všichni vědí, že je to lež? i podle mě ano, "vědomě projevenou nepravdou" to i dále přece zůstává. - ale když k tomu připojíte své kašpárkovské "trpím jako Hus", je to aspoň lež vtipná
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 11. 01. 2018 13:07
Předmět: Re: jančo

Každý tady ví, že nepíši pod jménem, ale pod nickem. Narovinu jsem napsala, že Janča je nick. Víc k tomu nemám co říct. A co vaši spolufaráři? Pan farář Martin Danihelka tady několik let horlivě káznil anonymy, než se na něho provalilo, že sám používá vymyšlené jméno. Udělejte si pořádek u vás v kléru, pak můžete napomínat řadové evangelíky.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 11. 01. 2018 14:26
Předmět: Re: jančo

to, že jste si naběhla na vidle vy sama, za to si můžete sama. žádný jiný lhář (nebo anonym, což je skoro totéž) si tady nestěžoval, že je obviňován ze lži (i když mimochodem takové obvinění ani nezaznělo), a žádný jiný lhář se tady nepřirovnával k Husovi (který položil svůj život za pravdu)
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 11. 01. 2018 14:50
Předmět: Re: jančo

A propos Danihleka: toto lživé jméno právě po usvědčení ze lživosti z diskuse zmizelo
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 11. 01. 2018 16:35
Předmět: Re: jančo

Myslím si, že pan farář Danihelka pouze změnil nick a zmírnil rétoriku.
V internetových diskusích platí určitá pravidla, jako že je normální vystupování pod nickem - slovo nick znamená přezdívka už samo o sobě, nebo tykání všem:
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 11. 01. 2018 17:59
Předmět: Re: jančo

Možná takové zvyklosti platí pro kohosi kdesi. Jestli však chci působit jako křesťan, mám za svá slova nést odpověnost vždy a všude. A ne vykřikovat silné křesťanské výpovědi zpoza buku. "Kdo rozsvítí světlo, nestaví ho pod postel."
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 11. 01. 2018 18:16
Předmět: jsem Hus a vy husa

To pozor, jsme na diskusním fóru, byť křesťanském. Podívejte se třeba na příklad diskuse na baptistickém serveru Granosalis, tam to tak funguje odjakživa.
vzorek:
http://notabene.granosalis.cz/modules.php?name=News&;file=article&sid=4548&mode=nested&order=0&thold=0
autor článku: nick "Nepřihlášený" diskuse: 8x nick
Takže jsem Hus a vy husa.
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 11. 01. 2018 19:02
Předmět: Re: jančo

Lež znamená "vědomě projevenou nepravdu", a vy se tady už svým jménem projevujete vědomě nepravdivě. - Vím, že mi namítnete, že to dělají i další. To však neznamená, že nejste lhář (i) vy.
Jste jak velký bratr, co hledá předmět zájmu. Nepotřebuju v diskusi přes internet lidi lustrovat ani znát adresu, stačí mi jejich názor. Vyznávám svobodu chránit si své soukromí a když si někdo připoušti svou možnou zranitelnost v internetovém přostředí a nechce se identifikovat, plně to akceptuji. Pokud se potkáme, ráda se představím, ale názory čekejte stejné a navíc bez cenzury.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 12. 01. 2018 09:52
Předmět: trolí křesťanství

Pomohly jste mi ujasnit si, co je pro mě důležité. Prý "svoboda chránit si své soukromí", a co pak píšu na veřejných fórech, to dělám anonymně, osobní odpovědnost za to nenesu, (Jako trol můžu napsat cokoliv.) Tak tohle vidím úplně obráceně. V křesťanství mají pro mě význam jen názory s osobní garancí. Jen osobní svědectví může dát názoru jeho pravdivost. (Ani odkaz na Bibli není automaticky pravdivý, jak tady napsal DH, a já jeho poznámku v odstupu několika dní stále více oceňuji, na Bibli se dovede odkazovat i ďábel.) - Dávám si osobní závazek, že už se nenechám troly vyprovokovat a budu reagovat jen na příspěvky lidí.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 12. 01. 2018 12:39
Předmět: Re: trolí křesťanství

Prý jsem legrační se svým Husem, ale vy jste, bratře faráři, ještě srandovnější. Prý budu se bavit jen s tím, kdo píše pod pravou identitou. Je vidět, že jste vůbec nepochopil fungování diskusních fór. Je to jako prohlásit, že přání k Vánocům uznávám jen napsaná na pohlednicích a poštou odeslaná a vaše přání přes sms a email budu ignorovat. Zaspal jste dobu. Možná jste staršího ročníku. Ovšem tím, že vstupujete do kyberprostoru, kde platí určité všeobecné zvyky, vám nezbývá, než je respektovat.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 12. 01. 2018 23:32
Předmět: Re: trolí křesťanství

Proč byl cenzurován tento příspěvek pana Lociky? Co bylo na něm nepravdivého nebo špatného? Děkuji.
ad odpovědnost)
1)vytunelovaný učet nějakým kriminálníkem před x lety. - odpovědnost? 0
2)vytunelovaný personální fond, který měl sloužit jako železná zásoba. odpoěvdnost? 0
3)špatně a nevýhodně pronajeté církevní majetky a budovy a jejich následný prodej. odpovědnost?0
4)Prázdné kostely. odpovědnost farářů? 0
5)Nevýhodný prodej fary někde u Prahy členovi ČCE, který ji následně prodal tržně. Odpovednost?0
atd.atd.Detaily vám hledat nebudu (ani je neznám), církev je vaše alma mater, tak se podělte jak zodpovědně církev hospodaří. Na Bibli se dovede odkazovat, kdejaký farář i pseudonym (pro vás ďábel), ale právě Vy máte know-how na spravedlivý soud a rozsudek.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 12. 01. 2018 23:48
Předmět: Re: trolí křesťanství

zlovolné obvinění jak "prase". každý člen nebo i příznivec evangelické církve může vědět, že se může doptat na cokoliv, začít můžete u svého faráře, nebo některého z presbyterů. pokud vás farář nebo presbyter odbude, pak si opravdu stěžujte
Od: Anonym: Martin Fér---.2.broadband6.iol.cz )
Kdy: 13. 01. 2018 10:06
Předmět: Re: trolí křesťanství

a) ano, už je to deset let. Došlo ke změnám tak, aby se něco podobného pokud možno nemohlo opakovat. Od té doby už je dávno jiný vedoucí tajemník, jiná synodní rada (a většina zpronevěřené částky je zpět).
b) personální fond funguje jako mzdový fond. V době příjmů z majetkového narovnání se jeho jmění navyšuje a ukládá pro budoucnosí financování církve. Nebyl vytunelován. Informace o hospodaření s ním (a vůbec o hospodaření celé církve) jsou veřejné a dohledatelné v rámci usnesení synodu. Lžete
c) o kterých majetcích mluvíte? Nevím o tom, že by církev kromě budovy fakulty něco prodávala (a tu celkem výhodně s konkrétním cílem využít finance pouze na účely spojené se vzděláváním). Nájmy zejména z pražských nemovitostí jsou celkem slušné. Sbory své nemovitosti pronajímají podle svých možností a schopností, některé lépe, některé hůře. Lžete.
d) bohoslužeb v ČCE se v roce 2016 účastnilo průměrně 9742 lidí (týdně). Na 250 sborů to znamená průměrnou účast 39 lidí. To nejsou prázdné kostely. Lžete.
e) kde "někde u Prahy"? Na takový drb se těžko reaguje. Ale o to lhářům jde, nadhodit něco, na co nelze zareagovat.
Samé lži a pomluvy.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 13. 01. 2018 12:33
Předmět: Re: trolí křesťanství

….čce se blíži holt ke svému konci….. :(
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 13. 01. 2018 22:17
Předmět: Re: trolí křesťanství

Děkuji za názory. Kromě bodu 4/d se v tom neorientuju. Ale u toho 4/d dávám panu Locikovi za pravdu. Ano, máme sbory s účastí 100+. Ale také sbory s účastí 2 - 10. Ano, průměr pak je kolem padesátky. Jenže to jsou ty průměry. Jako když je průměrná mzda 23000 a neznáte nikoho, kdo tolik má. Naše sbory vymírají, mění se na stanice, ruší se. Otevřela ČCE v posledních letech aspoň jeden nový sbor? V našem sboru nás za posledních několik let v neděli ubylo asi o třetinu. Staří umírají, pro mladé se konfirmace stala slavnostním ukončením chození do kostela. Křty jsou, ale lidem, kteří do kostela nechodí, ani nehodlají začít. Někteří odcházejí do jiných církví. Byl i případ odchodu k jehovistům. Kdo za to může? Minimálně částečnou vinu má farář se staršovstvem.
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 14. 01. 2018 19:58
Předmět: Re: trolí křesťanství

Důvod lhát jaký? když něco nevím, tak než začnu, jak je v církvi běžné, soudit, nejdřív se informuju. Podívejte se na vlastníka evangelického kostela v obci Kšely, fary tamtéž a fary ve škvorci a bývalých církevních pozemků tamtéž. ad nájmy) to středisko v krkonosích jméno nevím,bylo v tisku, že se uvažuje o prodeji kvůli dluhům, středisko pod Hostýnem taktéž.
co znamená plný kostel? deset duší bude taky ještě plný kostel?
Můj příspěvek byl na téma odpovědnost, nic víc.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 14. 01. 2018 21:37
Předmět: Re: trolí křesťanství

Ta církevní rekreační střediska, to je těžká věc. Jestli to prodělává, tak se to prodá. Když se to prodat nedaří, tak se to prodá pod cenou. Když se to prodat nechce, tak se to pronajme za korunu, ať tam někdo zkusí štěstí, aspoň že se o to stará. A on to zkusí a zase to vrátí, že se štěstí nedostavilo. Tak co potom dělat. Koho chceme volat k odpovědnosti? Baráky jsou problém, žerou peníze. A nejde jen o rekreační střediska. Řada vylidněných kostelů, kdo je bude udržovat, když pro těch deset lidí by stačil hodinový pronájem salónku v hospodě dvakrát za měsíc. Tady je každá rada drahá. My se můžeme jen ptát, proč některé církve, co mají modlitebnu "pár metrů" od evangelivkého kostela, rostou, (třeba jen mírně, ale rostou) a proč my ubýváme. Co lidé čekají od církve a my jim to v té naší neumíme nabídnout, ale ten "evangelikální" sbor odvedle ano… A toužíme vůbec my, lidé v těch sborech, aby noví lidé přicházeli, anebo by nám byli spíše na obtíž? Nějak v tomto smyslu bych přemýšlel. A mohlo by z toho být docela zajímavé vlákno. Pokud to neskončí u homosexuality.
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 16. 01. 2018 11:07
Předmět: Re: trolí křesťanství

Ta církevní rekreační střediska, to je těžká věc.
…snadné je akorát nabývat, starat se už dá práci. Lehce nabyl, lehce pozbyl. To asi nebude z Bible, ale na pravdivosti to nic nemění.
Vůbec nechápu, co Vás trápí, kostely jsou plné, pokladnice taky, takže co chcete řešit jiného než tu homosexualitu? Ještě téma nemravnosti používat nickname na křesťanském webu. MYslím, že stav CCE vystihnul jeden ze psů… btw. doporučuji si přečíst vánoční dopisy, které by mely oslovit plebs. Četla jsem dva, odkud už si nepamatuju, tak nevím, zda to lze dohledat. Tam byste si na pravopisu smlsnul, já myslím, že nebyly určeny ke čtení.
Od: Anonym: Hodan Daniel jr.--- )
Kdy: 10. 01. 2018 10:34
Předmět: Re: jančo

Vždyť ano. To ďábel dělá: Mt 4,6 ; L 4,10 ; stejně jako odpůrci Ježíšovi: J 11,52 :-)
Od: Anonym: Hodan Daniel jr.--- )
Kdy: 10. 01. 2018 10:35
Předmět: Re: jančo

Chyba: J 11,52 :-)
Od: Anonym: Hodan Daniel jr.--- )
Kdy: 10. 01. 2018 10:35
Předmět: Re: jančo

Tak znovu, teď se snad trefím: J 7,52 :-)
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 10. 01. 2018 10:52
Předmět: Re: jančo a danieli

Vy jste to tu pěkně zaplevelill, což nebývá Vašim zvykem. a asi jste chtěl říci, že i ďábel nebo Ježíšovi protivníci se často odvolávají na Bibli, takže toto neznamená, že má onen člověk pravdu (z vašich zmatkovitých odkazů jsem totiž smysl toho, co chcete napsat, dostával horko ťažko).
Od: Anonym: Hodan Daniel jr.--- )
Kdy: 10. 01. 2018 10:56
Předmět: Re: jančo a danieli

Omlouvám se, ale zrovna jsem cosi studoval v 11. kapitole Janova evangelia, takže jsem stále stereotypně psal 11, ačkoliv jsem chtěl napsat 7. To víte, stáří. Ale vy mladí budete jistě shovívaví, že? :-)
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 10. 01. 2018 13:35
Předmět: Re: Jančo a Danieli a Aleši

můj nick je okay? jsem jeden evangelík, jsem.
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 09. 01. 2018 18:20
Předmět: Re: Evangelíci volí Zemana

Mluvit o volbě ještě neznamená volit. Nebo to budou ňák útlocitní evangelíci s pocitem, aby aspoň ňáký hlasy měl. Jste z Moravy? Všechno katolíci, to je pěkná nuda, ale volím buď chachara nebo Fischera a když neustojím tlak okolí, tak Drahoše. Hannig je dobrej, ale už taky je rádžejerád, ne?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 09. 01. 2018 18:42
Předmět: Re: Evangelíci volí Zemana

Fischera volí ti, co moc koukají na televizi.
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 09. 01. 2018 19:11
Předmět: Re: Evangelíci volí Zemana

To nevím, proč? on tam má pořad? ten Fischer mluví jako když máslo ukrajuje, to chachar je lepší, ale že prý má batoh. no a? omnia mea me cum porto. a ja nevím, možná hodím taky Hanniga…
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 09. 01. 2018 19:21
Předmět: Re: Evangelíci volí Zemana

Tak, on tam má americko-bruselský nepřetržitý pořad.
Od: Anonym: jedna paní--- )
Kdy: 10. 01. 2018 19:46
Předmět: Re: Evangelíci volí Zemana

Pane Jančo lžete, jen abyste z evangelíků udělal blbce a pak je tu mohl propírat.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 10. 01. 2018 20:12
Předmět: Re: Evangelíci volí Zemana

To je vážné obvinění. Proto byste jako čestný člověk, čestný evangelík, měla také napsat, v čem lžu.
Od: Anonym: jedna paní--- )
Kdy: 10. 01. 2018 22:14
Předmět: Re: Evangelíci volí Zemana

Martin Janča napsal(a):
 To je vážné obvinění. Proto byste jako čestný člověk, čestný evangelík, měla  také napsat, v čem lžu.
Tak si přečtěte název své diskuze.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 10. 01. 2018 22:17
Předmět: Re: Evangelíci volí Zemana

Tancuj, tancuj, vykrůcaj.