Diskuze k článku: Farní sbor ČCE v Praze 8 - Libni pronajme byt ve sborovém domě

Farní sbor ČCE v Praze 8 – Libni pronajme ve sborovém domě od října 2008 na 1–2 roky byt 2+1 o výměře 62 m². Cena k jednání 8.500,– Kč. Bližší informace: FS ČCE v Praze 8 – Libni, U Pošty 1098/6, 180 00 Praha 8, tel. 284 823 403.

Téma: nesezdaný pár

Od: Anonym: Xebece---.skrivanek.cz )
Kdy: 14. 08. 2008 19:11
Předmět: nesezdaný pár

Navigace: link | přehled | fórum
Zajímalo by mne, zda nabídka platí i pro mne - žiji s přítelkyní v nesezdaném vztahu? Můžu se také přihlásit?
Od: Anonym: Roman Mazur84.42.166.--- )
Kdy: 31. 08. 2008 11:54
Předmět: Re: nesezdaný pár

Dobrý den, nejprve se omlouvám, že reaguji tak pozdě, byl jsem služebně mimo domov.
Pokud jsme dříve pronajímali byty za "přátelské" ceny, blízké regulovanému nájemnému, někteří členové staršovstva (které má v těchto případech rozhodující pravomoc) měli na nájemníky i požadavky mravní nebo duchovní povahy - aby spolu nežili nesezdaně, aby se účastnili sborového života, jsou-li evangelíky atp.
v případě, kdy se námi požadované nájemné blíží zhruba tržním cenám v oblasti, bych sám už byl proti takovému směšování různých rovin, a žádal bych po nájemnících, kteří s největší pravděpodobností nebudou členy našeho sboru, jen dodržování zásad obecné lidské a sousedské slušnosti.
Nemohu ovšem předjímat, jak bude v září probíhat projednání této věci na staršovstu. Např. koho ze zájemců (v současné době je jich asi 20, z toho asi 5 vážných) staršovstvo vybere a bude-li na něho mít ještě jiné požadavky, než jsou u vztahů podobného druhu obvyklé.
A na závěr se dovolím dotázat tazatele: Myslíte, že bych dokázal uhodnout, kdo jste? :-)
Roman Mazur, libeňský farář
Od: Anonym: Masox---.cz )
Kdy: 04. 09. 2008 00:01
Předmět: Re: nesezdaný pár

No jasně, strejda Skřivánek :-)
Od: Anonym: Roman Mazur84.42.166.--- )
Kdy: 04. 09. 2008 09:54
Předmět: Re: nesezdaný pár

Jsem si to myslel… :-) Roman Mazur