Odpověď na příspěvek: Re: Cenzura

Od: Uživatel Evangnetu Michal Vejvoda <>
Kdy: 06. 07. 2009 21:58
Předmět: Re: Cenzura

Kazatel ČCE Roman K Lukáš napsal(a):
 Proč by armáda měla mít kaplany, když nejsou v nemocnicích? Armáda si sama  kaplany vyžádala, byla to armáda, která kaplany chtěla a církve reagovaly  jejich vysláním. To, že jsme zároveň vojáci z povolání je v situaci naší  armády dobré, protože nás vojáci vnímají, že jsme jedni z nich, nevnímají  nás jako faráře. V naší ateizované společnosti je to výhoda.
No, o to právě jde, vojáci vás nevnímají jako faráře, já vás nevnímám jako faráře, P.Jun a Ivan Klinský vás nevnímá jako faráře (a s nimi celá řada dalších). Jste jedním z vojáků, armáda si vás vyžádala…tak nějak nevidím nic nadsazeného na tom, co citoval P.Jun, že tam je tabulkově nějaké místo… Vy jste prostě voják, který má "shodou okolností" funkci kaplan, tak mi není jasný, co s tím má společného církev, vždyť je jedno, jestli křesťan s funkcí například psovoda bude jakožto jeden z nich mezi vojáky působit nebo ne? To by pak musela církev přebírat záštitu nad jakýmkoliv takovým člověkem.