Odpověď na příspěvek: Re: Kaplani v armádě

Od: Kazatel ČCE Roman K Lukáš <>
Kdy: 06. 07. 2009 10:08
Předmět: Re: Kaplani v armádě

Každé prostředí, ve kterém se člověk pohybuje, ho také ovlivňuje. To je snad jasné. Farářské prostředí ovlivňuje faráře - to jsem poznal, když jsem najednou musel kázat pro lidi - vojáky, kteří o církvi vůbec nic nevěděli. Jak říct evangelium tak, aby to pochopili bez té naší církevní hantýrky. Určitě mě vojenské prostředí ovlivňuje, snažím se o to (s Boží pomocí), aby to ovlivnění bylo positivní a aby těch negativních prvků bylo co nejméně. Samozřejmě to určité napětí mezi oběma světy - vojenským a duchovním - existuje a je to pro nás vojenské kaplany výzva, jak obstát - před Bohem i před lidmi.
Jen doufám, že Ivana Klinského při jeho názorech vede touha po pravdě a ne osobní nevraživost či závist.