Odpověď na příspěvek: Re: Cenzura

Od: Anonym: Ivan Klinský, Čáslav213.192.55.--- )
Kdy: 06. 07. 2009 08:29
Předmět: Re: Cenzura

Kazatel ČCE Roman K Lukáš napsal(a):
 A jéje, to jsem tomu dal, když jsem tady přidal odkaz na  www.kaplani.army.cz. No nic musím se taky pustit do diskuse.  Jsem už skoro dva roky kaplanem 7. mechanizované brigády v Hranicích. V  Hranicích jsem působil 7 let jako farář. Do armády jsem šel, protože jsem  předsvědčen že to má smysl. Zatím jsou mé zkušenosti velmi dobré. Základní  voj. službu jsem absolvoval 1987-1989. Rozdíl mezi armádou tehdy a dnes je  obrovský. Už jenom početně: včetně záklaďáků měla tehdy armáda asi 270 000  lidí. Dnes jsme na nějakých 25 000 vojáků. Naprostá většina dnešních vojáků  jsou úplně normální kluci (a holky), kteří mají své rodiny, své problémy. Co  je to "zelený mozek" to vím dost dobře, ale takových dnes v armádě  moc nenajdete. Jistě, v každé skupině lidí najdete blbce, ale dovolím si  tvrdit, že armáda nevybočuje z průměru naší společnosti. O tom mě mimo jiné  přesvědčuje i tato diskuse.
Naopak Pavel Jun má pravdu. To, že armádní prostředí ovlivňuje faráře a ne naopak svědčí i příspěvek vkladatele linku.
A že vojenský kaplan obhajuje duchovní službu v armádě? Kapři si přece nevypustí rybník.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód