Odpověď na příspěvek: Re: vojenštní kaplani

Od: Anonym: MAKE LOVE NOT WAR---.anon-online.org )
Kdy: 27. 06. 2009 18:51
Předmět: Re: vojenštní kaplani

David daggie Geisler napsal(a):
   No..a ten veterán si pochvaloval jejich vojenského kaplana na základně -  říkali mu "padre". I fotky s ním mi ukazoval. Takže existence  vojenských kaplanů má smysl. Přinejmenším proto, že z kluků co šli na misi  se nestanou "zelený gumy", ale někdy začnou hledat. Furt je to  lepší, než po návratu z fronty se cpát antidepresivy, chodit na terapie nebo  hůř začít chlastat či se fedrovat drogama.    Takže KAPLANY SCHVALUJU!!!    1.)- lepší než politruci, co jsem zažil na vojně v 80. letech, ne?!    2.)- navíc manžel naší sestry farářky, Pavel Ruml, je taky kaplan a byl v  Bosně.    3.)- a to jsem pacifista! :)
Když to napíši hodně tvrdě - ať se novodobí veteráni cpou antidepresivy, ať si klidně hodí mašli. Někdo je nutil vstoupit do armády? Šli tam dobrolně, holt je to riziko jejich "práce", že jim třeba v Afganistánu někdo podřízne krk.
Na antidepresiva jsou spíš záchranáři, kterým denně pod rukama umírají lidé. Nebo hasiči, kteří musí vystříhávat mrtvé řidiče z nabouraných aut, seškrabovat lidi z železničních kolejí atd.
Na antidepresiva jsou zaměstanci hospiců, středisek Diakonie, Charity….
Ti mají své "nemocniční", "hasičcské" kaplany? Zasluhovali by si je daleko více.
To mě jen v rychlosi napadly daleko smysluplnější a potřebnější povolání, která mj. nemají zrovna vysoké platy a spousty dalších výhod, na rozdíl od armády. Právě armáda je tou poslední institucí, která si své brebendy zasluhuje v době míru.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód