Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Tak jek to tedy je?

Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 25. 06. 2008 10:54
Předmět: Re: Tak jek to tedy je?

Jak už jsem řekl, tohle si netroufám odhadnout. Bývám velmi často překvapen vstřícnými postoji lidí, u nichž bych se toho nenadál, stejně jako zaskočen výbuchy arogantního odmítání tam, kde jsem čekal postoje spíš opačné. S "pepou" musím souhlasit, že to není generační: u mladých lidí mě občas překvapí velmi konzervativní postoje. Ale zase v katolické církvi jsem viděl vždy překvapivě více ochoty homosexuály integrovat spíš než u nás. Ostatně první homosexuálové, se kterými jsem o problému homosexualita a víra hovořil, byli všichni katolíci. Mám ale, přátelé, pocit, že už je to o něčem jiném, než na co se ptal "petr", a že to už také patří dojiného šuplíku, asi tam, co tyto debaty začaly. Určitě jsou zajímavé otázky nálad a postojů v církvi i způsobů jejich evidence, způsoby komunikace v církvi, výměny názorů a hledání toho, co můžeme snad bez nadsázky nazvat "Boží vůle", ne jen v tak specifickém případě. Máte-li chuť v tom pokračovat, zkuste to nějak nazvat, otevřít chat v příslušné rubrice a sezvat nás tam. Já mám teď dost práce a nic mě nenapadá.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód