Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: nezodpovězené

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 29. 08. 2017 09:30
Předmět: nezodpovězené

myslíte onu otázku: "A já se ptám: jsou tito faráři hlasateli evangelia Kristova - nebo islámu???" tu otázku jsem chápal jako manipulativní. nikdo z nás a žádným činem neslouží čistě jen Bohu (nebo jen ďáblu). každé naše konání je asi nějak zašpiněno zlem (třeba v hlubokých motivacích, pokud nejsou čistě svaté). proto jsem se snažil svou odpověď říct diferencovaněji. třeba ti dva - pokud se vše konalo tak, jak popisujete, tady opravdu vaše svědectví beru s velkou váhavostí - letáky nabízeli proto, že jsou v něm islámu připisovány některá dobra, a považovali tohle za potřebné v atmosféře předsudečné nenávisti vůči muslimům. a taky jsem přece už napsal, že leták shledávám protikřesťanským (což oni možná přehlédli), a taky mě by naštvalo, kdybych viděl tohle rozdávat evangelické kazatele. - teď připomínám, že také vy jste nechal mé otázky, které předcházely vaší upomínce, bez odpovědi, především: Když nějaký křesťan říká, že islám je pro naprostou většinu svých vyznavačů náboženstvím pokojným, je to hlásání islámu?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód