Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: O zpěvu, misii a jednom zklamání

Od: Anonym: Pavel Řezníček <> ( --- )
Kdy: 03. 01. 2017 22:39
Předmět: Re: O zpěvu, misii a jednom zklamání

Mrzí mě, že jste učinila takovou zkušenost. Myslím, že církev potřebuje lidi, jako jste Vy, kteří jsou schopní a ochotní pojmenovat věci pravými jmény. I já hledám v církvi opravdovost, myslím, že Vám rozumím. Je ubíjející, když narážíte na nechuť slyšet evangelium, když se zpívá bez ducha, když srdce je dočasně nedostupné… Jsme to však my, členové, já a Vy, kdo tvoří církev. Někdy je správné jít i proti většině, ale je to pořádná makačka. Nedivím se, že byste raději vystřídala společenství. Můžu říct, že zrovna v tom našem sboru nás trápí trochu jiné věci, ale zažil jsem i společenství, kde jsem se cítil velmi podobně, jako Vy. A bylo téměř nemožné sdělit své pocity většině, která se podle mého názoru zrovna moc křesťansky nechovala. Zdálo se, že nebudou souhlasit a nebudou to chtít ani pochopit, ani slyšet. Na jedné internetové diskusi jsem byl označen za „cébáka“ a bylo to myšleno jako nadávka. Pokud takhle smýšlíme o svých bratřích z CB a z ČCE, když projeví jen trochu zájem o skutečnou víru, tak Pán Bůh s námi a zlý pryč. Přesto je takových hlasů, které to řeknou nahlas, a rukou, které s tím zkusí něco udělat, moc zapotřebí.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód