Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: homosexuální deviace

Od: Anonym: Ortodox---.raabnet.net )
Kdy: 14. 01. 2011 18:57
Předmět: homosexuální deviace

Jen bych doplnil, že podobný elaborát bychom mohli vypracovat třebas k ospravedlnění kleptomanie (nepokradeš) nebo interrupce (nezabiješ), prostě Písmo se dá vyložit jakkoliv, když se chce. Proto jsem chtěl říci, že z pohledu autorů elaborátu je asi pro mě zbytečné Bibli číst, když ji vlastně neumím rozumět. Jednoduše pokud se oprostím od jakýchkoliv výkladů a zůstanu jen u samotných biblických citací, argumenty ve Sv. Písmu proti homosexu jsou jasné. A může se najít jedna strana, která na třicet stran pojedná výklad o tom, že homosex je hřích a doložit k tomu vyjádření vědců (která existují), může se najít druhá strana, která na třicet stran pojedná o tom, že není hřích třeba i ta kleptomanie. A může se najít ateista, kterého Bible nezajímá a zeptá se mě, proč mi ten n náš Bůh nestvořil ještě jednu dírku pro kluky, proč to pasuje jenom mezi ženou a mužem, jestli náhodou Bůh neudělal někde chybu. Je škoda, že si SR nechala vypracovat stanovisko jen od jedné strany. Kdyby byly obě, vidělo by se zasejc dál. Bratře Jiří děkuji za Váš čas i názor, asi budeme muset skončit jako židé: Když se sejde deset židů, sejde se deset názorů, ale rozejdou se v přátelství.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód