Odpověď na příspěvek: Re: na stolici Mojžíšovu posadili se zákoníci a farizeové

Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 25. 03. 2023 22:39
Předmět: Re: na stolici Mojžíšovu posadili se zákoníci a farizeové

Pane Králi (za bratra, natož milého, mě vůbec nepovažujte, prosím), raději nechtějte vědět, koho všeho velmi připomínáte vy. Docela dlouho jsem troubil nějaké podobné bagately o tom, jak je církev českobratrská evangelická požehnaná moudrostí, svorností a jak si její různé osobnosti a talenty rozeberou políčko Páně podle svých obdarování. Teď se za podobné své staré myšlenky i projevy akorát stydím, dokonce bych řekl, že se za ně viním. Čeho je nám všem úplně nejméně třeba, je lhát si do kapsy, zrovna tak lhát druhým do jejich kapes a předstírat, že je vaše církevní organizace lepší než je. Buďte si jist, že všechno, co tu o vaší církevní organizaci píšu, píšu co nejzdvořileji dovedu a dokonce o dost zdvořileji, než si vaše církevní organizace podle mého hlubokého přesvědčení zaslouží.