Odpověď na příspěvek: Re: kalich Eliášův?

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 13. 06. 2020 01:55
Předmět: Re: kalich Eliášův?

Tam se nikde nepíše, že by to byl kalich Eliášův, ani kolikátý to byl…
Tyhle pravidla těch židovských sederových večeří jsou dost možná až pozdější zvyk třeba z doby Talmudu, nebo až ze středověké Evropy? V Bibli nic konkrétního popsaného není a nedá se doložit, že by ty zvyky byly takhle ustálené už tehdy… Nebo dá?
Ostatně, ta Poslední Večeře Páně ve čtvrtek asi ani nebyl židovský velikonoční seder, když byly "svátky" až v pátek večer nebo v sobotu, když Jej museli sundat z kříže kvůli svátkům? (Pokud to bylo roku 30, tedy Ježíšovi bylo 33 let, tak byl úplněk ve čtvrtek, pokud roku 33, byl úplněk v pátek… Ten jejich 14 Nisan by měl vycházet na úplněk?) J19:31 píše, že velký svátek byl v sobotu…??

Ohledně přijímání - u Katolíků je to jednodušší, tam mohu nastavit ruku a dostat hostii do ruky a do pusy si ji dávat sám a je to celkem hygienické. U husitů dostáváme namočenou hostii ve víně, ale z kalichu pije pouze kněz, když potom nakonec dopíjí co zbylo. I to je celkem hygienické. Vy z kalicha všichni pijete? To hygienické není… I z hlediska jiných nemocí než Covid…

Přidat příspěvek:


Ověřovací kód