Odpověď na příspěvek: Re: Beseda o homosexualitě

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( ---.108.broadband7.iol.cz )
Kdy: 14. 02. 2021 20:32
Předmět: Re: Beseda o homosexualitě

Mám opačné zkušenosti. např. žák, cikán z mé úplně první třídy, kterou jsem na ZŠ učil, jeden z "nejprotřelejších", gangserů z ulice (měl např. na obličeji jizvu z nějaké bitky s nožem) se plně obrátil ke Kristu. Byl to doslova obrat o 180st. Dnes je kazatelem, mailová adresa "renéznovuzrozený" skutečně vypovídá jak to doopravdy je. (já na tom obrácení neměl žádný podíl), navíc jméno "René" jak se skutečně můj bratr jmenuje znamená znovuzrozený (Renatus). Takže se zřejmě tento stav traduje již od 6století, sv. Renatus ctěn od 13. stol. Tento pojem není nic nového ani evangelikálního. Takových příběhů znám a slýchám plno. Tihle lidé se často ptají, jestli jste znovuzrozený, nepřijde jim na tom nic divného, nechápou to jako nějakou "pózu" ale normální začátek života s Kristem. To , že je termín zneužíván nijak nesnižuje jeho autenticitu nebo platnost. Právě naopak, padělají se vždy pravé bankovky, nikoliv neexistující. Možná bychom mohli každý, kdo bude chtít, sem napsat jak jsme se poprvé setkali v životě s Pánem, jak jsme se "znovuzrodili". Myslím že by to bylo zajímavější, než pořád vést nějaké žabomyší spory.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód