Odpověď na příspěvek: Re: Beseda o homosexualitě

Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 13. 02. 2021 10:02
Předmět: Re: Beseda o homosexualitě

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Osobně jsem zažil několikrát jako velmi dobré, když mě někdo pokáral.  Člověk, ke kterému jsem měl důvěru. Ano, bylo to zpočátku nepříjemné, mysl  se tomu vzpírá. Nemusel jsem slova toho druhého vzít celá, přijmout je  doslovně, třeba mou situaci neviděl a neznal úplně přesně.. A přesto mi  takové kecání do života občas pomohlo. Zažil jste někdy něco takového vy?
Zažil jsem tuto situaci potud, že mi různí samozvaní rádci, mentoři, pastýři a "přátelé" zkoušeli kérovat do života, uplatňovat své nevyžádané rady a doporučovali to nebo tamto. Bez výjimky na tyto situace vzpomínám přes časový odstup s velkou ošklivostí. Nedospělá, nezralá osobnost ještě neumí posílat podobné samozvané rádce do háje, není na to dostatečně sebevědomá, nevidí těmto samozvaným rádcům a soudcům dostatečně do karet. Dospělý by se měl naučit ve vlastním zájmu podobné manipulace odmítat a přímo vyzařovat dostatečnou sebeúctu na to, aby to podobní kamarádíčci raději ani nezkoušeli. Oni bohužel většinou jako cítí jako sup mršinu, když někdo je dostatečně rozkolísaný, aby tu své zneužívání a manipulování mohli uplatňovat.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód