Odpověď na příspěvek: chudoba ducha

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 29. 10. 2018 11:19
Předmět: chudoba ducha

Kelte, můžu vám k tomu něco říct já? - oslovujete totiž Annu. Souhlasím s vámi, že pokud by sem Velký pes vnášel důležité mysčšlenky, máme ho příjímat i s mizernou češtinou. Vy jste napsal, že jste v jeho psaní "podstatné duchovní sdělení viděl". Můžete mi napsat kde? To není řečnická otázka, míním ji opravdově. - Ale proč píšu, kvůli něčemu důležitějšímu. Toho Tomáše Akvinského, kterého jste tady dal, jste i sám četl? Akvinský tam mluví o "chudobě ducha" ne jako o chudobě intelektu (aby to mohla být obhajoba Velkého psa), ale jako o "chudobě pýchy". Ale způsob, jakým tady Velký pes vystupuje, mi paradoxně připadá pyšný dost. Na každou námitku vůči sobě hned vyskočí jako pověstný čertík z krabičky: "ty jsi rasysta". I na ty, kdo třeba do té doby ani nevěděli, že je Rom - což předpokládám i o Anně. Vidím Velkého psa (pokud je tento troll skutečným člověkem a Romem, a ne jen rolí někoho jiného, to podezření mám totiž taky, posledně na mě používal velmi filosofické pojmy) jako produkt pozitivní diskriminace. Smutný produkt pozitivní diskriminace.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód