Oznámení: Mezinárodní řemeslný workcamp a seminář na téma překonávání hranic

Oznámení > Hledám dobrovolníky

Mezinárodní řemeslný workcamp v Herlíkovicích (Krkonoše). Workcamp bude mít i zajímavou seminární část na téma: Překonávání dělících hranic ve společnosti (např. v médiích a sociálních sítích). více informací a přihlášení http://pratele-herlikovic.evangnet.cz/

Rádi bychom Vás pozvali na česko - německý řemeslný workcamp v Herlíkovicích (Krkonoše) poslední týden v červnu pod vedením odborných lektorů a to jak zkušeného tesaře, truhláře nebo stavitele - kominíka. Projekt je podpořen dotací od Česko - německého fondu budoucnosti a celý pobyt s plnou penzí stojí jen 1000,- Kč. Pracovat, nebo jen sledoval mistry řemeslníky, můžete podle své chutí nebo si během týdne udělat i výlet či jiný vlastní program. Znalost němčiny není podmínkou. Němečtí dobrovolníci umí dobře anglicky a za rok pobytu v České republice se řada z nich naučila docela obstojně česky. Programy budou tlumočeny a komunikovat bude možné i rukama, jak stojí i na plakátu k pobytu.
Workcamp bude mít i zajímavou seminární část na téma: Překonávání dělících hranic ve společnosti (např. Vojtěch Berger novinář portálu Hlidacipes.org bude mluvit o mediální gramotnosti, fake news a mediích obecně). Zúčastní se 15 mladých Němců (ve věku 18 -20 let, kteří žijí celý rok v ČR). Čechů je zatím málo, zveme Vás tedy na týden na hory nebo i jen na část pobytu. Pobyt bude zakončen výletem do hor a tradiční výroční poutí k výročí secesního herlíkovického kostela. Letos si spolu s evangelickým sborem ve Vrchlabí, jehož jsou Herlíkovice kazatelskou stanicí, připomínáme již 115. let od jeho dokončení.
Inzerent: Uživatel Evangnetu Jan Kirschner <>
Stav: vyřízeno
Termín: 30. 6. 2019