Téma: Chronológia udalostí

Od: Anonym: Andrej---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 06. 07. 2011 11:23
Předmět: Chronológia udalostí

Navigace: link | přehled | fórum
Dobrý deň, chcel by som sa opítať ako je to s přesnosťou biblickej chronológie. Dočítal som sa, že Herodes zomrel asi štyri roky pred narodením Ježíša. Matúš ale uvádza zabíjanie novorodencov na prikazanie Herodésa. Ako je to v skutočnosti? Ďakujem za odpoveď.
Od: Anonym: David Protest.---.8-3.cable.virginmedia.com )
Kdy: 24. 07. 2011 12:10
Předmět: Re: Chronológia udalostí

Chronologie je naprosto přesná. Proroctví daniele udává že příchod Mesiáše se odehraje 69 týdnů od vyjítí slova o znovuzaložení Jeruzaléma. Tento dekret vydal král Artaxerxes v 457 př. Kr. Prorocké týdny se počítají jinak a sice že jeden den znamená rok. 69 týdnů je tedy 483 dní což je 483 let. Dostáváme se tím do roku 27 nl.
Ježíš vystoupil jako Mesiáš ve věku 30 let. Herodes zemřel v roce 4. př. Kr.
Ježíš se nemohl nenarodit r. 1 n.l., protože v době jeho narození stále Herodes žil.
Proto se musel Ježíš narodit v r. 4 př. Kr. a byl pokřtěn v r. 27 n.l. ve věku 30 let. Rok nula se nepočítá proto -4+30=27 n. l. musíme připočítat jednu.
Herodes tedy v době Ježíšova narození žil, jenom se prostě stala chyba v kalendáři když byla počítána křesťanská historie ale už to pak nezměnili, tak náš letopočet začíná až 4 roky po Ježíšově narození. Je to známý fakt a Každý historik ti potvrdí, že Ježíš se musel narodit několik let před naším letopočtem. Čili Bible je naprosto spolehlivá ve všech ohledech, faktických, historických i prorockých.
Doufám, že tato odpověď postačí.
David