Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Víra & zajištěnost - závěr

Od: Anonym: Jirka---.91.broadband12.iol.cz )
Kdy: 18. 02. 2016 00:28
Předmět: Re: Víra & zajištěnost - závěr

 Mám dlouhodobou zkušenost s lidmi Vaší elitářské a militantní formy  křesťanství která postrádá jakýkoli i jen náznak pokory. Mají za křesťanství  pár svých nabiflovaných „vyzobaných“ veršů vytržených z  celkového kontextu biblických textů a interpretují je jen ve smyslu jejich  vlastních iluzivních ambicí že jen oni jsou ti „čistí“ a  „praví vyvolení“, že to všechno mají „sichr“.  Jakmile jim nabouráte jejich iluzi, konfrontujete jejich interpretace s  biblickým textem v celém jeho smyslu, začnou být velmi agresivní a uchýlí se  k nečestným metodám překrucování toho co jste řekl, tam kde jim dojdou  argumenty změní původní předmět diskuse atp.atp. Původní rozhovor mezi dvěma  věřícími promění v sršení osobního napadání. Z Vašich názorů mi bylo čím dál  víc jasné že se blížíme k tomuto kritickému bodu proto jsem napsal:
Pane Jiří. To píšete o kom jako o agresivním , militantním, nečestné metody používajícím, osobně napadajícím?
Vidíte, já na rozdíl od Vás jsem Vám vděčný, že jste pokračoval v diskuzi a doplnil další příspěvky. Mnohé se mi začíná objasňovat. 1944 je Váš rok narození? Já se narodil do světa ze spermie o 30let později a s křesťany jsem se setkal ještě o 20let později. Nemůže to být ten důvod, proč jsem mezi křesťany neslyšel blábol o tom, že lidská sexualita je hřích? Já mezi nimi nejsem tak dlouho a asi i s jinou generací. Odpouštím Vám, že jste mne veřejně neprávem obvinil z použití triku/lži, tedy přilepením něčeho co nezastáváte. Nikdy jsem si nemyslel a nikdy jsem nenapsal, že vámi uvedený sexuální blábol zastáváte, vždy jsem psal, že u křesťanů jsem se s ním osobně nikdy nesetkal.
14.2. jsem Vám psal: citace PS: myslíte si, že nějaký křesťan považuje soulož za hřích Adama a Evy? Jste první od koho to slyším a správně takovou hloupost popíráte. Netuším však odkud ji máte. konec citace SPRÁVNĚ TAKOVOU HLOUPOST POPÍRÁTE byla moje slova k Vám. Psal jsem je v reakci na Váš příspěvek z 14.2. 16:47, kde jste cítil potřebu uvést správně prvotní hřích právě v kontrastu se sexuálním blábolem, který jsem já osobně nikdy nezastával a který jste mi neznaje pravdu připsal (citace Vás: TEN PRVOTNÍ NA KTERÝ SI STĚŽUJETE) a ani jsem nepotkal žádného křesťana co by to vyznával. Hřích jste správně pojmenoval pomocí Písma Gen 3:22, potažmo Gen 3:6
cituji Vás:Podstata hříchu „kterým se svět pokazil“, jak píšete, nespočívá v tom že Adam poznal tělesně Evu ale v tom, že sáhli po Božím atributu, tj. vědění dobrého a zlého, že chtěli být jako Bůh sám. Dožadovat se Božího atributu nesmrtelnosti, tj. života věčného, i jen sahat po něm je ještě horší hřích než byl ten prvotní na který si stěžujete. Je mi jedno že si učení církve neuvědomuje něco tak základního, rozhoduje co je biblické. srvn. Gen 3:22

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód