Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

Od: Anonym: Hledající---.540.540-hotline-nebo- )
Kdy: 05. 10. 2011 14:19
Předmět: Re: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

Tak si na nejbližší faře, nejlépe husitské, evangelické či katolické půjčte něco o vzniku bible. Třeba od Hellera a ještě někoho - Co nevíš o bibli -Tak se ta knížka jmenuje.Prof. Jan Heller, do kterého se tak nechutně obouváte byl na rozdíl od vás i mě opravdu vzdělaný člověk, který byl profesorem Starého zákona a religionistiky. Jako evangelíkovi mu umožnili katolíci učit na jejich teol. fakultě.Jako religionista věděl i leccos o vašem oblíbeném tématu - reinkarnaci. A pokud se ukáže, že jsou jiné civilizace než ta naše, tak to bude pro mnohé věřící lidi znamenat osvobození od falešných představ. Bible je především vyznání o tom, kdo jsme my, kdo je Bůh a jaký je jeho vztah k nám. Často uměleckou formou, ne li převážně. A na tom, co z ní vyplývá, ani existence nějakých mimozemšťanů nic nezmění. Ale to je známu už víc jak jedno století. A pokud někdo drží někoho v zajetí falešných představ, že bible byla míněna jako popisný dokument o stvoření světa, vesmíru atd. tak to já bohužel nezměním, já se můžu jen seč budu moct mluvit s lidmi, kteří se snaží naslouchat a můžu vám říct, že se o to opravdu dle svých možností snažím.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód