Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: pro Pavla Duchana

Od: Anonym: David Protest <> ( ---.8-3.cable.virginmedia.com )
Kdy: 13. 09. 2010 23:52
Předmět: pro Pavla Duchana

Mohu se zeptat, proč Vám tak záleží na tom, jaké Vyznání víry máme? Mezi nimi přece nejsou až na Filioque tak velké rozdíly. Mimoto je ve vyznání pokaždé jen základní pravda křesťanství, se kterou víceméně souhlasí všechny církve. My jsme se učili pouze apoštolské, nicejskocařihradské ani žádné jiné jsme se neučili. Nejdůležitější ale je to, co říká Bible, vyznání víry je v podstatě zkrácený záznam toho, čemu věříme o Ježíši. Neobsahuje podrobnější Biblické pravdy. Opravdu nevím, proč tomu přikládáte takovou důležitost. Vyznání se mi hodí, až se mě ateista zeptá "a čemu ty vlastně věříš, vole", pak mu řeknu, že věřím v Boha Otce všemohoucího, stvořitele nebe i země… a jemu sklapne. Vyznání je krásné, zvláště to naše evangelické, takové velkolepé. Pokud ale budu mluvit o tom, jestli jsem spasen z víry, nebo ze skutků, jestli mám nebo nemusím přijmout Krista, jestli mám dodržovat desatero nebo cokoli jiného, tak to žádným vyznáním nezachráním. Zaplavil jste mě sice daty a fakty, možná abyste mě ohromil, to nevím, ale vyhnul jste se podstatě věci. Pokud naše církev uznává jako jedinou svrchovanou autoritu Boží Slovo, tak záleží hlavně na tom, co Boží Slovo říká. A já se ptám, máme podle Bible také žít? Pokud ano, tak co Bible říká např. o Sobotě (netvrdím, že Sobota je nejdůležitější článek víry, ale je to naše téma). Chtěl bych od Vás tedy konečně nějaké stanovisko, ne jen snahu rozmělňovat diskusi. Připadá mi totiž, že Vy vnímáte jako úspěch, když předložíte něco, čím spoludiskutéra zmatete, namísto abyste se v diskusi chtěl dovědět pravdu. Vám jen stačí, když umíte dokázat druhému, že problém je opravdu složitý. Spíše se vyžíváte v tom, jak je těžké najít odpověď než abyste ji hledal. Podle mě, byste měl zeptat se sám sebe, jestli máte pravdu v tom hlavním, jestli skutečně Bible podporuje váš názor. Povězte, je Sobota biblická pravda nebo ne? Pokud ne, který den máme světit. Pokud je to Neděle, kde pro to najdeme oporu v Bibli. Pokud nemusíme světit žádný den, proč jste to nenapsal hned ve svém prvním komentáři jakožto jasné řešení?
Odpovězte mi prosím ještě na jednu otázku. Proč píšete, abych již nepsal o katolicismu, když jste mě o to prve sám požádal? Psal jsem o něm jen na Vaši žádost. Jste schopen mi na to odpovědět? Děkuji.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód