Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re:To David Protest

Od: Anonym: skadi <> ( ---.61.broadband5.iol.cz )
Kdy: 10. 09. 2010 21:25
Předmět: Re:To David Protest

Okey, když byla poptávka po biblické argumentaci, tady je . EXODUS, kapitola 20, verše 8-11. Cituji: 8 Pamatuj na den odpočinku, že ti má být svatý. 9 Šest dní budeš pracovat a dělat všechnu svou práci. 10 Ale sedmý den je den odpočinutí Hospodina, tvého Boha. Nebudeš dělat žádnou práci ani ty ani tvůj syn a tvá dcera ani tvůj otrok a tvá otrokyně ani tvé dobytče ani tvůj host, který žije v tvých branách. 11 V šesti dnech učinil Hospodin nebe i zemi, moře a všechno, co je v nich, a sedmého dne odpočinul. Proto požehnal Hospodin den odpočinku a oddělil jej jako svatý.
Hm…. Takže se tam mluví o dnu odpočinku, dnu, který má být svatý…O sobotě ani slovo…… Ale to jen tak na okraj. Pokud se někdo považuje za znalce bible a chce se podle ní doslovně řídit, fajn. Tak třeba co se týče Starého zákona, máme tam třeba obětní předpisy,předpisy pro ,,nečisté" , když už byla zmíněna obřízka, nedá mi to nepřipomenut to, že podle SZ je žena v době své periody nečistá a nesmí se zúčastňovat církevního života…. Třeba by to David Protest taky rád zavedl i dnes, zákaz chodit do kostela ženám v této fázi. Nebo by se mu třeba i líbilo ,kdybychom zařezávali berany a sktříkali na oltář krev, to by bylo báječné, je to v bibli, ne? Mám pouze jedny nervy, nejsou z ocele a chci, aby mi ještě nějaký pátek vydržely, proto se tímto nehodlám dále zaobírat!

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód