Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Určuje vaší morálku jen Bible nebo se řídíte vlastním svědomím?

Od: Anonym: Farář Alfons---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 03. 09. 2020 16:23
Předmět: Re: Určuje vaší morálku jen Bible nebo se řídíte vlastním svědomím?

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Hodnota všech lidských životů před Bohem je stejná, tomu taky věřím. Ale my  mluvíme o morálce, přesněji o etice, tedy o rozhodování lidském. A náš  příklad: stát může dát do svého zdravotnictví tolik a tolik peněz, nikoliv  nekonečně peněz. Zdravotnictví má mimo jiné zachraňovat životy těch, kdo  jsou v ohrožení. A někdy musí někdo rozhodnout, že se někomu nepomůže, když  je léčba enormně drahá nebo s malou pravděpodobností záchrany, aby se  nevyčerpaly peníze, které mohou zachránit někoho jiného. Před pár týdny byl  takový případ malého chlapečka, jehož rodičům se pro něj nabízela velmi  drahá péče v USA, a jakási etická komise to neschválila. Je mi líto, takový  svět je a i tohle k etice patří. Vaše ultimativní etika "dělat pro  všechny maximum" by se brzo zadřela.
Neshodneme se. Kdo chce, udělá pro záchranu nemožné. Udělá sbírku, koupí akcie, prodá neprodatelné, najde práci za nekřesťanské peníze atd. Zachrání, i kdyby to nešlo. Kdo uvažuje jako vy, váží, koho nechá padnout. Já tak jak říkám, žiju. Spoléhám na Boha. Za život už jsem zaplatil nezaplatitelné, s Boží pomocí jde vše. Člověk musí věřit v zázraky. Pro své děti bych udělal cokoliv. Kdyby potřebovali lékařskou péči, která stojí astronomické peníze, budu je shánět a nevzdám se. Bude-li Bůh chtít, povede se cokoliv. Úvaha, že tím uberu finančně na zdravotní péči jiným, je scestná. To bych dětem nemohl koupit ani paralen. A o penězích si nemyslím, že jsou špatné. Nestydím se, říci si, aby mi bylo za práci slušně zaplaceno. Nestydím se ani odmítnout práci za malý peníz. Morálku však peníze netvoří. V nebi žádná banka není.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód