Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Věřící manželka ze Slovenska

Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 28. 11. 2019 00:25
Předmět: Re: Věřící manželka ze Slovenska

Jiří Polák napsal(a):
 Anonyme, není to o hledání nějakého ideálního společenství, ani o tom kdo z  lidí Vás pochopí a přijme, ale o tom, jestli hledáte v životě Boha nebo jen  sebe. Vy jen vykukujete ze své "díry" , sem tam uštknete, sem tam  se politujete, sem tam kritizujete…  Je na čase z té díry konečně vylézt. Nemyslím tím odtajnění tady, například  mně Vaše identita vůbec nezajímá, ale trošku změnu úhlu pohledu, změnu  způsobu myšlení.  Už ne "co mám dělat abych tím neztratil to neb ono, nebo získal to neb  ono", ale třeba přemýšlet jak můžete prospět někomu druhému, stejně  jako Vám tady se snaží pomoct sestra ze Slovenska. Už jste se takhle za  někoho nesobecky modlil? Jak je to dávno?    Sestra se omlouvá, že to vypadalo že Vás chce evangelizovat.    Zač sa sestřička moja ospravedlňujeťe? Veď mame mluviť o Panu, našich  zkúsenostech a vzťahu s Ním! To je naprosto prirodzené evanjelizování. Vaša  aktivita, pochopení a modlitby za "Anonyma" budú jistě vyslyšeny.  On bude mít možnosť sa rozhodnúť, zda pojde s Bohom alebo s Ďablom. Buďie sa  dalej vymlúvať na své skúsenosti a hrozné kresťany ktoré kdysi stretol,  alebo se stane konečně odpovedným za svoj život?  Kéž by mal odvahu k tomu jedinému správnému rozhodnuti!
Vy jste děsný kazatel moralizátor, takové já opravdu nemusím. Jo a taky jste strašná konzerva, nuda příšerná, co proslov, to hřímání z kazatelny, snad mi ani neodpovídejte. Nejsem na jedné vlně s paní farářkou, ale ty její priority mi jsou tak nějak bližší než ty Vaše, přijde mi, že svého bližního opravdu miluje. Krom toho, se musím smát, jak jsem pro Vás úplně někým jiným, než opravdu jsem. Ale zas musím říci, že to je zábavné. Já se bavím normálně s normálními lidmi, s Vámi mě to akorát svádí akorát trolovat. Nechte si svá kázání pro někoho jiného, nejsem na to zvědavý.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód