Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Posmrtný život

Od: Anonym: Ondřej--- )
Kdy: 29. 07. 2019 09:24
Předmět: Posmrtný život

Ahoj, aby tu teda nebyl jen ten chcíplý pes, obracím se na vás s dalším "začátečnickým" dotazem: Jak uvěřit v posmrtný život? Uvěřit v Boha jako stvořitele mi přijde poměrně snadné: stejně jako mnoha jiným mi tomu nahrávají i dřívější vlastní úvahy o stvořiteli, nahrává tomu dobře i věda (velký třesk), svět ve své rozmanitosti a kráse nahrává božímu stvoření. Až semka dobrý. Ale posmrtný život a nebe/peklo je pro mě oříšek, nemám to čím podpořit. Nenahrávají mu žádné vlastní fantazie a úvahy a spíš je mi momentálně snažší uvěřit, že po životě není nic. I reinkarnace se mi chápe lépe než "nebeské království", které je takové… pohádkové i abstraktní zároveň a nepřístupné rozumu. Při svém objevování víry mám zatím dojem, jako bych se jednou rukou už pevně držel, ale ta druhá pořád vlaje v prostoru a nemá se čeho chytit. Vzhledem k tomu, že víra v posmrtný život dává vlastně víru ve spravedlnost, je podle mě důležité toto pobrat nezbytně a snad i "brzy". Díky za názory a přeji fajn den, O.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód