ČCE a Internet

Diskuze o roli Internetu v ČCE

Odpověď na příspěvek: Re: Linux

Od: Uživatel Evangnetu Tomáš Volf <>
Kdy: 30. 01. 2007 15:58
Předmět: Re: Linux

Od SLAXu mám dokonce 3 stejná LIVE CD:)
Tak třeba na http://ubuntu.cz se dá sehnat ISO image Instalačního CD Ubuntu (popř KUbuntu, XUbuntu nebo EdUbuntu) které je zároveň live. Taky zajímavá nabídka (možná až na tu dobu čekání) je objednání si tohoto CD (K,X,Ed)Ubuntu v lisované podobě, které vám přijde zdarma na vaší poštovní adresu kterou uvedete zhruba za 4-6týdnů. Takto si můžete objednat až 5CD od každé verze (ve vyjímečných a odůvodněných případech i více).
Fedora: Vzhled se mi líbí ale je to na můj vkus až moc velký. Navíc jsou s ní prý docela problémy.
Debian: Nevím, na webu jsem nenašel ani screen krom toho ten jejich web je takový docela torzo na to že je to oficiál web projektu tak velkých rozměrů.
SLAX: Zatím ani nevím co to je zač, ale vyzkouším to LIVE CD, to je výhoda:)
(K,X,Ed)Ubuntu: Podle mě nejjednoduší, od všech jsem slyšel velkou spokojenost, pěkná rozhranní, nehledě na to že web je hodně user-friendly, mají tam věechno pěkn vysvětlené a česky. Zatím u mě vede jen nevím jestli Ubuntu (Gnome) nebo KUbuntu (KDE).. Ale vzhledem k tomu že má oblíbená barva je modrá tak to vyhraje asi KUbuntu s KDE:)

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód