Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Bible 21

Od: Anonym: Tomáš Lachtan---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 11. 11. 2011 22:07
Předmět: Re: Bible 21

Orlik66 napsal(a):
 Dovoluji si poukázat na jistý rozpor ve vaší úvaze. Na jedné straně tvrdíte:  "Stačí se koukat kolem sebe a přemýšlet svým vlastním rozumem." A  proč sem tedy vůbec něco píšete, kladete vášnivé otázky a vše korunujete  slovy: "Nějak vám nerozumím bratři." Jako by vám nestačilo koukat  se kolem sebe a přemýšlet svým vlastním rozumem. Jak víte, že váš rozum je  zcela pro sebe? Má navrch vůči všem rozumům jako majitel veškeré pravdy? Sám  si něco o vlastním rozumu nemyslim, myslím si, že můj rozum je poněkud  komplikovanější, a tak se jen ptám, jak mne dovedete na nějakou lepší cestu.  Děkuji předem.
Tak tady jsme přímo u kabinetní ukázky případu jak umí církev vymýt mozek. Vážený pane, zde je každá rada drahá, neboť lidem, kteří se spoléhají na to, že pravdu se dozví pouze z kazatelny a z bible je jim jejich rozum k ničemu. Postupně ho přestanou používat až jim zakrní a stane se z něj nefunkční orgán. O tom že to tak je, jsem se zde přesvědčil nesčetněkrát. Když jsem začal diskutovat na nejrůznější témata, tak v devadesáti případech ze sta byly odpovědi citace z bible nebo odkazy na biblické pasáže apod. V nejlepším případě diskutující papouškovali slova pana faráře. Proto jsme se zde prakticky nedostali k žádnému závěru. Lidé zde nejsou totiž schopni podívat se na problém i z druhé strany, jak ho třeba vidí někdo, kdo má jiný věroučný názor. Tím tady debatéři prokazovali naprostou neschopnost dívat se na svět jinýma očima než jak je tomu naučili v kostele. Proto vás na žádnou lepší cestu nepřivedu. Protože jestliže dokážete napsat – "Sám si něco o vlastním rozumu nemyslim…" svědčí to pouze o tom, že si svůj rozum pravděpodobně už neuvědomujete. Ani se celkem nedivím jestliže jste prožil léta v kostelních lavicích, tam rozum nepotřebujete. Nemyslete si, že nevím o čem píši, znám to velice důkladně – v křesťanském kostele se přemýšlet nesmí, můžete jen přijímat dané výklady, ale hledat vlastní cestu nikoliv.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód