Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Katechismus ČCE - má církev nějaký? Mohu si vybrat, zda chci věřit podle Luthera, Kalvína či Komensk

Od: Anonym: Lutherán---.raabnet.net )
Kdy: 07. 02. 2011 20:14
Předmět: Katechismus ČCE - má církev nějaký? Mohu si vybrat, zda chci věřit podle Luthera, Kalvína či Komensk

Mám dotaz. Má sjednocená ČCE nějaký oficiální katechismus? Sbory a.v. zřejmě vycházejí z Lutherova katechismu, sbory h.v. nevím z čeho (z Kalvínovy Instituce se asi nevyučuje) a sbory Ochranovského seniorátu asi z Komenského katechismu. Mám doma katechismus Lutherův. Mohu se podle něho řídit? Lutherův říká např. že při Svátosti oltářní přijímáme skutečné tělo a skutečnou krev, pojednává o svaté zpovědi i úřadu klíčů, o dědičném hříchu a dalším. Jak vlastně věří dnešní ČCE? Jsou uznány všechny typy katechismů, které používaly jednotlivé církve před sjednocením? Je možné, že já při svátosti oltářní věřím v přítomnost těla a jiný bratr ve sboru uznává jen symbolickou připomínku? Máme vlastně oba pravdu? A může člen sboru h.v. přistupovat ke svátosti oltářní ve sboru a.v., když jsme v jedné církvi?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód