Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Homofobie biblických textů

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( ---.108.broadband7.iol.cz )
Kdy: 30. 09. 2021 20:42
Předmět: Re: Homofobie biblických textů

Kazatel ČCE Čestmír Siwek napsal(a):
   Ladislav Cajthaml napsal(a):  >   > >   > > Tak evangelík a podobně jsou samozřejmě dílem soudružky Jančové,  která  > místo  > > potřebné psychologické a sexuální terapie zvolila raději tuto  > bezplatnou  > > formu terapie s nadějí, že tu pokračující jí to KSČM snad po  volbách  > konečně  > > uhradí ve smyslu komunistických proklamací: všem vše zdarma a  hned!  > > Musím se absolutně a bezvýhradně zastat mého spolužáka, kamaráda a  > > absolventa dvou VŠ, který dal přednost službě lidem před třeba 30  > > stříbrnými. A pana/bratra Cajthamla klidně pozvu na exegetickou  debatu  > > biblických textů v originálních jazycích. Nejlépe za přítomnosti i  > br.faráře  > > Wrany a bez signálu.  >   > Milý Čestmíre, pokud mi tedy vysekáváte takovou ambiciózní nabídku,  > exegetovat se mnou biblické texty, v originálních jazycích (ó díky!),  tak mi  > dovolte tu konzumovat jenom setinu vaší nabídky - a chci vás poprosit o  > vyjáření k homofobní pasáži Ř 1,18-31, se zvláštním zřetelem k 1,24-28.  Je  > myslím směšné popřít, že tento text má homofobní povahu. To snad může  popřít  > jenom někdo, kdo je schopen zamítnout, že každé ráno vychází slunce a  že  > 2+2=4. Tatoí homofobie musí být nějak interpretovaná, spíše než  ukřičená.  > Lze popřít, že je tato pasáž nepřátelská a paušalizující k LGBT? Že  její  > pojetí odporuje datům, které nám zprostředkovávají moderní medicína a  vědy o  > člověku? Že zakládá a ospravedlňuje odsuzování LGBT v církvi i mimo  církev?    Pane/bratře Láďo. Trvám na své konkrétní nabídce viz výše. Kamarád br. far.  Aleš již rezignoval na toto fórum, takže asi nedorazí. Takže pro upřesnění:  termín a místo si zvolte Vy (ale berte prosím ohled na to, že pracuji v  korpu 6 dní v týdnu po cca 12 hodinách a v koiné mám proto určité výpadky).  Každopádně platí, že Vás zvu k poctivé exegezi daného textu bez mobilního  signálu a případných kamer (nejsem totiž příliš fotogenický). No a pokud se  tohoto pozvání leknete, tak přijeďte alespoň do Třanovic a společně si v  tamní hospůdce zabékáme Třanovského písně. Mám barytón a pocházím z těch  míst. A.V.?  CS
úžasné pozvání!!

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód